• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Benetton Rugby Treviso  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Union Sportive des Arlequins Perpignanais (USAP, katal. Unió Esportiva dels Arlequins de Perpinyà) – francuski klub rugby union z położonego w regionie Roussillon (Katalonia Północna) miasta Perpignan. Obecnie występuje w najwyższej francuskiej klasie rozgrywkowej – Top 14.Red Panthers Rugby Treviso – włoski zespół rugby union, żeńska sekcja Benetton Rugby Treviso, wielokrotny mistrz kraju.

  Benetton Rugby Treviso – profesjonalny włoski klub rugby union z siedzibą w Treviso, do 2010 roku występujący w Super 10, piętnastokrotny mistrz kraju, czterokrotny zdobywca pucharu i dwukrotny zdobywca superpucharu Włoch. Drużyna występuje w Pro14 oraz w pucharach europejskich. Od 1979 roku sponsorem tytularnym jest Benetton Group.

  Rugby Viadana – włoski klub rugby union z siedzibą w Viadanie, do 2010 roku występujący w Super 10, mistrz Włoch, trzykrotny zdobywca pucharu Włoch.Play-off – system rozgrywek sportowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej. Stosowany najczęściej po zakończeniu znacznie dłuższej rundy zasadniczej (nazywanej czasem - głównie w odniesieniu do rozgrywek w USA - sezonem regularnym lub zasadniczym), która wyłania uczestników play-offów oraz określa ich rozstawienie.

  Stadion[ | edytuj kod]

  Drużyna rozgrywa swoje spotkania na zbudowanym w 1973 roku Stadio comunale di Monigo mieszczącym 6700 widzów.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Barwa zielona (zieleń) – jedna z addytywnych barw podstawowych, w kole barw dopełnia kolor karmazynowy, jest barwą powszechnie spotykaną w naturze. Rośliny są zielone, ponieważ zawierają chlorofil. Ten kolor uzyskuje się z żółtego i niebieskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Heinekena (ang. Heineken Cup) – coroczne rozgrywki dla najlepszych europejskich klubów rugby union. Organizowane przez European Rugby Cup od sezonu 1995/1996. Są one odpowiednikiem Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Nazwa Heineken Cup pochodzi od głównego sponsora, którym jest holenderski koncern Heineken. We Francji, z powodu zakazu reklamy alkoholu, rozgrywki noszą nazwę H-Cup.
  Campionato di Eccellenza – organizowany przez Włoską Federację Rugby najwyższy poziom męskich rozgrywek ligowych rugby union we Włoszech. Zmagania toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym jako mistrzostwa kraju i przeznaczone są dla dziesięciu najlepszych włoskich klubów. Zwycięzca ligi zostaje jednocześnie mistrzem Włoch, zaś najsłabsza drużyna relegowana jest do Serie A1.
  Stadio comunale di Monigo – stadion znajdujący się w Treviso we Włoszech służący przede wszystkim do rozgrywania meczów rugby union zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
  Trofeo Eccellenza (do 2010 Coppa Italia) – organizowane przez Włoską Federację Rugby rozgrywki o randze pucharu Włoch.
  Dogrywka – w wielu sportach (m.in. w piłce nożnej i rugby) dodatkowy okres gry, rozpoczynany, gdy mecz nie przynosi rezultatu.
  Włoska Federacja Rugby (FIR) – ogólnokrajowy związek sportowy, działający na terenie Włoch, posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem włoskiego rugby 15-osobowego i 7-osobowego, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych w kraju i za granicą.
  Benetton Group S.p.A. – włoskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą detaliczną odzieży, obuwia oraz akcesoriów. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Ponzano Veneto, w Wenecji Euganejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.057 sek.