• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ben Kowalewicz

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Jon Gallant właśc. Jonathan Gallant (ur. 23 lipca 1976 r.) – kanadyjski muzyk, basista kanadyjskiego zespołu alt rockowego Billy Talent. Gra na gitarze od 12 roku życia. Na początku swojej kariery grał w zespole "To Each His Own", gdzie grał też Ben Kowalewicz – wokalista BT. Dorastał w Streetsville w Ontario .Razem z Benem i Aaronem uczęszczał do katolickiej szkoły Our Lady of Mount Carmel Catholic Secondary School, a następnie do Humber College, gdzie studiował jazz bass. Ma żonę-Alexis i synka-Xaviera.

  Ben Kowalewicz (ur. 16 grudnia 1975 w Montrealu) – kanadyjski wokalista, członek zespołu Billy Talent.

  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

  Ma polskie korzenie. Początkowo grał na perkusji (gra też na gitarze) w zespole o nazwie "To Each His Own", w którym grał także inny członek BT, Jon Gallant. Gdy do zespołu dołączył Aaron Solowoniuk, Benjamin zajął się śpiewaniem. Wszyscy znali się ze szkoły, a gdy podczas konkursu talentów zagrali razem na scenie ich zespoły zaczęły się przyjaźnić (Ian grał w zespole o nazwie "Dragon Flower"). Gdy ich kapele porozpadały się około 1993 r. postanowili zmontować coś razem. Na początku nazywali się "The Other One", potem przemianowali się na "Pezz". Lecz gdy koło 1999 r. okazało się, że jest już punkowa grupa o tej nazwie, musieli wymyślić coś nowego. Ben wpadł na pomysł by nazwać się "Billy Talent". Od tej pory zespół wydał już 5 albumów studyjnych (3 z nich otrzymały status platynowej płyty) oraz dwie kompilacje koncertowe.

  Przypisy

  1. Johnny Loftus: Billy Talent Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-04-22].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama