• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bellator MMA  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Lista mistrzów Bellator MMA – chronologiczna lista wszystkich dotychczasowych mistrzów amerykańskiej organizacji promującej MMA Bellator MMA.MTV2 (skrót od Music Television 2) – amerykański kanał telewizyjny, emitujący rockowo-metalową muzykę. W Europie nadawał także brytyjski odpowiednik kanału MTV Two, który od 1 marca 2010 roku nosi nazwę MTV Rocks. Brytyjska mutacja kanału dostępna jest również w Polsce.

  Bellator MMA, Bellator (dawniej: Bellator Fighting Championships) − założona w 2008 roku amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA). Głównym aspektem organizacji były sezony turniejowe organizowane w poszczególnych kategoriach wagowych w latach 2009-2014, po których następowała walka o pas mistrzowski z aktualnym mistrzem danej kategorii. W czasie jednego sezonu mogły być organizowanych kilka turniejów w różnych kategoriach wagowych. Walki odbywają się w okrągłej klatce. W Polsce gale nadawane są przez NC+, na kanałach Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 2.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.

  Historia[ | edytuj kod]

  Założycielem organizacji jest Bjorn Rebney. W pierwszym zorganizowanym sezonie gale Bellatora były transmitowane przez telewizję ESPN Deportes. Transmitowane były również poza Stanami Zjednoczonymi. Ze względu na duży sukces oglądalności pierwszego sezonu, 8 kwietnia 2010 roku Bellator nawiązał współpracę z większymi stacjami telewizyjnymi m.in. NBC, FOX Sports Net, Telemundo, Mun2 oraz The Score.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Karim Ghajji (ur. 16 stycznia 1981) – francuski kick-boxer marokańskiego pochodzenia. Mistrz Świata m.in. ISKA oraz Bellator Kickboxing w wadze średniej (ok 75 kg). Złoty medalista Igrzysk Sportów Walki w kickboxingu z 2010.

  W grudniu 2010 roku Bellator ogłosił podpisanie umowy z telewizją FX, ale ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Miesiąc później ogłoszono, że gale Bellatora będą transmitowane w MTV2 oraz Tr3s od początku czwartego sezonu, który zaczynął się w marcu 2011 roku.

  26 października 2011 roku ogłoszono kupno większości udziałów Bellator FC przez koncern Viacom. Od 2013 roku gale są transmitowane w telewizji Spike TV (która jest własnością koncernu Viacom), która wcześniej transmitowała gale UFC. Prezydentem organizacji pozostał Bjorn Rebney. Zachowany został również sezonowy format rozgrywek.

  FX – kanał rozrywkowy, który jest skierowany głównie do mężczyzn, produkowany przez spółkę Fox. Emituje popularne amerykańskie seriale komediowe, kryminalne, dramaty, reality-show i programy rozrywkowe. Program FX przede wszystkim wykorzystuje obszerne archiwa telewizji Fox.Spike TV – amerykańska stacja telewizyjna, należąca do korporacji medialnej MTV Networks. Do 2003 roku nosiła nazwę The Nashville Network, w skrócie TNN.

  W maju 2014 odbyła się pierwsza gala transmitowana w formacie pay per view (Bellator 120). W czerwcu tego samego roku Bjorn Rebney odszedł z organizacji. Na jego miejsce powołano byłego właściciela Strikeforce Scotta Cokera, który po czasie zrezygnował z formatu sezonowych turniejów, na rzecz pojedynczych walk oraz okazjonalnych jednowieczorowych turniejów.

  Kick-boxing – dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia.NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.

  Bellator Kickboxing[ | edytuj kod]

  Na początku 2016, powołano do życia siostrzaną organizację, Bellator Kickboxing, mającą na celu promocję zawodowego kickboxingu, która ściśle współpracuje z International Sport Karate Association (ISKA) m.in. w kwestiach sankcjonowania i regulacji pojedynków. 16 kwietnia 2016, odbyła się pierwsza, łączona gala MMA i kickboxingu (Bellator 152), podczas której wyłoniony został inauguracyjny mistrz w wadze półśredniej, Marokańczyk Karim Ghajji.

  Strikeforce – nieistniejąca już amerykańska organizacja promująca walki w mieszanych sztukach walki (MMA) i kick-boxingu z siedzibą w San José. Od 2011 roku została wykupiona przez Forza, spółkę zależną od Zuffa (właściciela Ultimate Fighting Championship).Viacom – amerykańska grupa mediowa, posiadająca sieci telewizji satelitarnych i kablowych oraz studia produkcji i dystrybucji filmowej. Na jej czele stoi Sumner Redstone.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Telemundo – amerykańska sieć telewizyjna, skierowana do hiszpańskojęzycznej publiczności. Kanał jest drugim co do wielkości producentem hiszpańskojęzycznych programów i największym hiszpańskojęzycznym kanałem w Stanach Zjednoczonych po Univision. Głównymi konkurentami stacji są Univision i Azteca America.
  International Sport Karate Association w skrócie ISKA – jedna z głównych organizacji na świecie regulująca i sankcjonująca pojedynki w formułach karate oraz kickboxingu. Założona w 1985 roku w USA.
  Ultimate Fighting Championship (UFC) – amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA) założona w 1993 roku. Pojedynki odbywają się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką, zwanym oktagonem.
  Pay-per-view (inaczej near VOD) – określenie z języka angielskiego oznaczające płatną usługę oglądania treści multimedialnych dostarczanych najczęściej za pośrednictwem cyfrowej telewizji. W przeciwieństwie do najbardziej popularnych w Polsce płatności w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego w usłudze pay-per-view płaci się za obejrzenie konkretnej treści. Największą popularnością cieszy się w przypadku transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, np. gal boksu zawodowego, wrestlingu czy meczów piłki nożnej. Popularność tego typu usług stale wzrasta głównie z powodu łatwych rozliczeń między właścicielem praw transmisyjnych a stacją telewizyjną.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.