Bella Center

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bella Center (skracane do BC) – największe centrum wystawowe i konferencyjne w Skandynawii, ulokowane w Kopenhadze. Mieści się w części miasta zwanej Ørestad, między centrum miasta i portem lotniczym. Wielkość obiektu: 121 800 m². Budynek zdolny jest pomieścić 20 000 osób.

Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Ørestad (duń: Ørestad Station) – stacja kolejowa w dzielnicy Kopenhagii Ørestad, w Regionie Stołecznym, w Danii. Jest to również stacja metra. Pasażerowie stacji mogą korzystać zarówno z linii M1 metra i pociągów regionalnych do lotniska, Śródmieścia i Malmö. Stacja znajduje się w strefie taryfowej 3.

Większe wydarzenia mające miejsce w Bella Center[ | edytuj kod]

 • Coroczny Copenhagen International Fashion Fair, który jest główną częścią Copenhagen Fashion Week odbywającego się dwa razy w roku: w lutym i sierpniu
 • CODE – drugie wielkie wydarzenie Copenhagen Fashion Week.
 • AC Hotel Bella Sky Copenhagen – czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w stolicy Danii Kopenhadze, czynny od 2011 roku, zlokalizowany przy Center Blvd. 5, będący jednocześnie największym hotelem w Skandynawii. Obiekt jest obsługiwany przez sieć hoteli AC Hotels by Marriott należącą do Marriott International. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Metro w Kopenhadze – system szybkiego transportu w stolicy Danii, składający się z dwóch linii o łącznej długości 21 km. Na obu liniach znajdują się 22 przystanki. Metro kursuje od 5.00 rano do 1.00 w nocy. W piątki i soboty kursują dodatkowe nocne składy w odstępach 15 minut. W ciągu dnia pociągi pojawiają się co 6 minut (godziny szczytu) oraz co 10 min. wczesnym ranem i późnym wieczorem.
  Rada Europejska (fr. Conseil européen, ang. European Council) – instytucja (na mocy Traktatu z Lizbony) Unii Europejskiej mająca za zadanie wyznaczanie ogólnych kierunków rozwoju Unii i jej priorytetów politycznych.
  Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (Kastrup Lufthavn, Københavns Lufthavn) (IATA: CPH, ICAO: EKCH) – międzynarodowy port lotniczy, położony w Danii na wyspie Amager, 8 km na południowy wschód od Kopenhagi (w gminie Tårnby). Port lotniczy bierze nazwę od miasteczka Kastrup, na którego obszarze jest położony.

  Reklama