• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bell Challenge 2012

  Przeczytaj także...
  Québec (wymowa: /kwɨˈbɛk/ lub Quebec /kɨˈbɛk/; fr. również Ville de Québec, Quebec City lub Québec City) - miasto w Kanadzie, stolica prowincji Quebec. W 2011 roku zamieszkane przez 516 622 osób. W obrębie aglomeracji zamieszkiwana przez 765 706 osób. Drugie najludniejsze miasto prowincji Quebec po Montrealu znajdujacego się 233 kilometrów na południowy-zachód od miasta.Coupe Banque Nationale – kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour. Rozgrywany na kortach dywanowych w hali PEPS w kanadyjskim Québecu od 1993 roku. Do 2013 roku turniej rozgrywany był pod nazwą Bell Challenge.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
   Osobny artykuł: WTA Tour 2012.

  Bell Challenge 2012tenisowy turniej WTA z cyklu Bell Challenge rozgrywany w dniach 11–17 września 2012 roku w Québecu na kortach dywanowych w hali o puli nagród 220 000 dolarów amerykańskich.

  Gra pojedyncza[]

  Zawodniczki rozstawione[]

  Drabinka[]

  Faza finałowa[]

  Faza początkowa[]

  Pula nagród[]

  Gra podwójna[]

  Zawodniczki rozstawione[]

  Drabinka[]

  Pula nagród[]

  Eliminacje gry pojedynczej[]

 • Drabinka eliminacji
 • Uwagi

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 27 sierpnia 2012.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

  Bibliografia[]

 • Drabinka gry pojedynczej (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2012-09-11].
 • Drabinka gry podwójnej (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2012-09-11].
 • Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.WTA Tour 2012 – sezon profesjonalnych kobiecych turniejów tenisowych organizowanych przez Women’s Tennis Association w 2012 roku. WTA Tour 2012 obejmował turnieje wielkoszlemowe (organizowane przez International Tennis Federation), turnieje rangi Premier Series, turnieje rangi International Series, Puchar Federacji (organizowane przez ITF), zawody WTA Tournament of Champions, mistrzostwa WTA Tour Championships oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 (organizowane przez ITF).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.