• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bekim Balaj

  Przeczytaj także...
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Jagiellonia Białystok – polski klub sportowy z siedzibą w Białymstoku rozgrywający swoje mecze na Stadionie Miejskim, najbardziej utytułowany i najsłynniejszy klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce.
  Reprezentacja Albanii w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Albanii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo albańskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Albański Związek Piłki Nożnej (alb. Federata Shqiptare e Futbollit).

  Bekim Balaj (ur. 11 stycznia 1991 w Szkodrze) – albański piłkarz występujący na pozycji napastnika w HNK Rijeka.

  Klub[edytuj kod]

  Do czeskiego klubu Sparta Praga Balaj trafił latem 2012 roku z albańskiego klubu KF Tirana. W sezonie 2013/14 grał na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok. W białostockim klubie Albańczyk rozegrał 31 spotkań ligowych i strzelił 7 goli.

  Reprezentacja[edytuj kod]

  W reprezentacji Albanii Balaj zadebiutował w 2012 roku. Do tej pory rozegrał w niej pięć spotkań. Swoją pierwszą bramkę w reprezentacji zdobył 7 września 2014 roku w wygranym przez Albanię meczu z Portugalią 1:0.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Albania (alb. Shqipëria), Republika Albanii (alb. Republika e Shqipërise) – państwo w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Albania na zachodzie ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego. Od Włoch oddziela ją cieśnina Otranto o szerokości ok. 72 km. Łączna długość granic lądowych wynosi 720 km, natomiast wybrzeża morskiego – 362 km. Graniczy z:

  Przypisy

  1. Bekim Balaj wypożyczony do Jagiellonii (pol.). 90minut.pl. [dostęp 8 lipca 2013].

  Bibliografia[edytuj kod]

 • Bekim Balaj w bazie 90minut.pl (pol.)
 • Statystyki na The Guardian (ang.)
 • Statystyki na National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Szkodra (alb. Shkodër lub Shkodra; serb. Скадар / Skadar; wł. Scutari; łac. Scodra) – miasto w północno-zachodniej Albanii, położone nad rzeką Buna i Jeziorem Szkoderskim. Największy ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnej części Albanii. Liczba mieszkańców wynosi około 86 tys. (2003).
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  90minut.pl – polski internetowy portal piłkarski uruchomiony 1 stycznia 2003 roku. Od listopada 2002 jest oficjalnym oddziałem RSSSF w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.