• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bebe Daniels  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Bebe Daniels właśc. Phyllis Virginia Daniels (ur. 14 stycznia 1901 w Dallas, zm. 16 marca 1971 w Londynie) – amerykańska aktorka filmowa.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Ze sceną była związana od dzieciństwa - jej ojciec kierował wędrownym teatrem, a jej matka była aktorką. Daniels zadebiutowała na scenie już jako dziesięciotygodniowe niemowlę w sztuce June. Nazywana "najmłodszą na świecie aktorką szekspirowską", zagrała w Ryszardzie III.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Harold Clayton Lloyd (ur. 20 kwietnia 1893 w Burchard, zm. 8 marca 1971 w Beverly Hills) - amerykański aktor komediowy, jeden z założycieli Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

  W 1910, jeszcze jako dziecko, zadebiutowała jako aktorka filmowa w filmie The Common Enemy. Od 1914 r. przez lata grała w komediach z Haroldem Lloydem; przez pewien czas była też w związku z aktorem.

  W 1919 roku zagrała u Cecila B. DeMille'a w swoim pierwszym filmie pełnometrażowym – Male and Female.

  Cieszyła się sporą popularnością, w 1920 r. zajęła szóste miejsce w plebiscycie na ulubioną aktorkę, zorganizowanym przez czasopisma "Motion Picture Magazine" i "Motion Picture Classic".

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  12 stycznia 1920 r. została zatrzymana za przekroczenie prędkości. Incydent szeroko komentowała prasa, Daniels była pierwszą kobietą aresztowaną za przekroczenie prędkości w Hrabstwie Orange. Na wstępnym przesłuchaniu w sądzie pojawiło się 1500 widzów. Daniels została skazana na 10 dni więzienia. Karę odbyła w kwietniu 1921 roku (jej termin dopasowano do zobowiązań zawodowych aktorki, tak by nie musiała opuszczać planu zdjęciowego), w więzieniu towarzyszyła jej matka. Ponadto jej cela była luksusowo urządzona i wypełniona kwiatami, Daniels mogła przyjmować nawet 50 odwiedzających dziennie (prowadziła nawet księgę gości, do której wpisało się ok. 700 osób). Za dobre sprawowanie jej kara została skrócona z 10 do 9 dni. Cały incydent przysporzył jej popularności. A w 1922 r. aktorka nakręciła film Speed Girl, wykorzystując skandal.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd, Bebe Daniels nie miała problemów z utrzymaniem kariery po przełomie dźwiekowym – miała piękny głos i talent do śpiewu, który z powodzeniem wykorzystała w musicalach (m.in. w Rio Rita i Love Comes Along).

  14 czerwca 1930 roku wyszła za mąż za aktora Bena Lyona. Skromna ceremonia odbyła się w hotelu Wilshire, obecni byli tylko najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny. W 1930 roku wraz z mężem opuściła Stany Zjednoczone i przeprowadziła się do Londynu. W Wielkiej Brytanii para z sukcesem występowała na scenie, od lat 40. prowadzili też program radiowy Hi Gang, który po ponad dekadzie emisji przeniósł się do telewizji oraz stał się źródłem dwóch filmów pełnometrażowych.

  Aleja Gwiazd (ang. Hollywood Walk of Fame, pol. także: Hollywoodzka Aleja Sławy, Hollywoodzka Aleja Gwiazd) – chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, w dzielnicy Hollywood, zawierający ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Swoje gwiazdy ma również kilkanaście fikcyjnych postaci oraz Disneyland. Cecil Blount DeMille (ur. 12 sierpnia 1881 w Ashfield, Massachusetts - zm. 21 stycznia 1959) − amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta i aktor.

  W czasie II Wojny Światowej Daniels występowała dla brytyjskich i amerykańskich żołnierzy. Za swoje występy w strefach wojennych otrzymała w 1946 roku Medal Wolności.

  Po wojnie ponownie przeniosła się do USA, ale nie czuła się tam u siebie, więc wraz z mężem wróciła do Wielkiej Brytanii. Tam prowadzili audycję Life with the Lions, która z czasem również przyniosła się do telewizji.

  Aktorka zmarła 16 marca 1971 w wyniku udaru.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Ryszard III (ang. Richard III) – część pierwszej tetralogii autorstwa Williama Shakespeare’a, napisana około roku 1592. Opisuje losy króla Ryszarda III.
  Ben Lyon (ur. 6 lutego 1901 w Atlancie, zm. 22 marca 1979 w Honolulu) – amerykański aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i radiowy. Posiada swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.