• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Beavis i Butt-head  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Janusz Zadura (ur. w 1968 w Puławach) – polski aktor dubbingowy i dziennikarz. Rzadko występuje w filmach i serialach przed kamerą.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Beavis i Butt-head (ang. Beavis and Butt-head) – amerykański serial animowany stworzony przez Mike’a Judge’a, którego protoplastą była krótka animacja Frog Baseball. Premierowe odcinki emitowano od 8 marca 1993 do 28 listopada 1997 roku. Na 27 października 2011 roku zaplanowano emisję kolejnej, ósmej serii.

  Serial animowany – ciąg regularnie pokazywanych (w kinie, telewizji) filmów animowanych o wspólnym tytule seryjnym, zwykle podobnych do siebie. Poszczególne odcinki najczęściej posiadają podobnych bohaterów oraz wspólną scenerię. W przypadku kanałów telewizyjnych programy są tworzone lub adaptowane z użyciem wspólnego tytułu seryjnego i mogą być publikowane co najmniej raz w tygodniu o określonej porze.Elżbieta Kopocińska, właściwie Elżbieta Kopocińska-Bednarek (ur. 11 maja 1970) – polska aktorka głosowa i reżyser dubbingu. Ma dwóch synów: Krzysztofa i Adama.

  Na każdy odcinek serialu składa się kilka animacji, w których główną rolę odgrywają dwaj dorastający nastolatkowie, Beavis i Butt-head, mieszkający w fikcyjnym mieście Highland w stanie Teksas. Większość czasu spędzają na siedzeniu przed telewizorem i jedzeniu nachos. Dużo czasu spędzają na oglądaniu i komentowaniu teledysków powstałych nie na potrzebę serialu, lecz w celu promowania prawdziwych artystów.

  Wizja Jeden (wcześniej Wizja 1) – polska stacja telewizyjna. Rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1998 roku. Kanał był dostępny na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych, był wzorowany na brytyjskim kanale Sky One i miał charakter ogólny.MTV Classic – polski telewizyjny kanał muzyczny, uruchomiony 30 czerwca 2002 w miejsce likwidowanego anglojęzycznego VH1. 1 grudnia 2005 został zastąpiony przez polskojęzyczny VH1 Polska.

  W 1993 roku Cher nagrała nową wersję utworu „I Got You Babe” z animowanymi postaciami z kreskówki, która znalazła się na albumie The Beavis and Butt-Head Experience. Krążek ten osiągnął duży sukces komercyjny, otrzymując status dwukrotnej platynowej płyty za sprzedaż ponad dwóch milionów egzemplarzy w USA.

  W 1996 roku nakręcono pełnometrażowy film Beavis i Butt-head zaliczają Amerykę. Powstała również gra „Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity”.

  Tomasz Jarosz (ur. 13 lutego 1962) – polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy. W 1987 roku zdał Egzamin Eksternistyczny dla Aktorów Dramatu w ZASP-ie.Mike Judge, właściwie Michael Craig Judge (ur. 17 października 1962 w Guayaquil) – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser filmowy, producent, twórca filmów rysunkowych i muzyk.

  W początkowym okresie Beavis i Butt-Head otrzymali szerokie uznanie krytyków, szczególnie za satyryczny, zjadliwy komentarz do społeczeństwa. Było to przedmiotem kontrowersji ze względu na brutalną treść. Czternaście lat po zakończeniu serii kreskówka została odnowiona na ósmy sezon od 27 października do 29 grudnia 2011 roku.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Mariusz Leszczyński, (ur. 27 października 1942 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Ukończył PWST w Warszawie w 1967 roku. W polskim dubbingu często użycza głosu czarnym charakterom.

  Emisja w Polsce[ | edytuj kod]

 • Canal+ z polskim lektorem
 • Wizja Jeden z polskim dubbingiem
 • MTV na początku z polskimi napisami, a później z polskim lektorem
 • MTV Classic na początku z polskimi napisami, a później z polskim lektorem
 • VH1 z polskimi napisami
 • Synthesis Media – polskie studio zajmujące się m.in. postprodukcją telewizyjną, filmową, nagrywaniem reklam, udźwiękowieniem itd. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie przy ul. Krupińskiego 75. Dyrektorem zarządzającym jest Ewa Jankowicz, a Prezesem zarządu i dyrektorem kreatywnym Piotr Żebrecki. Synthesis Media Group stacjonuje obecnie w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej i innych. Firma dzieli się na trzy filie: Synthesis Media Production, Synthesis Media Language Versioning i Synthesis Media IPTV & VOD Services.Jacek Czyż (ur. 19 lipca 1953 w Sosnowcu) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Jego synem jest Aleksander Maksymilian Orsztynowicz-Czyż


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.
  Miriam Aleksandrowicz-Kraśko (ur. 1 września 1957 w Warszawie) – polska aktorka głosowa oraz reżyser dubbingu. Sporadycznie aktorka teatralna i telewizyjna. Córka Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz.
  Janusz Wituch (ur. 13 listopada 1968 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor dubbingowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Ma również na swoim koncie kilka ról teatralnych.
  Wojciech Szymański (ur. 1951) – polski aktor, reżyser dubbingu oraz dialogista. W 1973 roku ukończył warszawską PWST.
  VH1 (VH-1: Video Hits One do 1994 roku) jest amerykańskim kanałem telewizji kablowej, utworzonym w styczniu 1985 roku, przez Warner-Amex Satellite Entertainment, oddział Warner Communications, właścicieli MTV. VH1 i MTV są obecnie częścią MTV Networks, oddziału Viacom.
  Cher, właśc. Cherilyn Sarkisian LaPiere (ur. 20 maja 1946 w El Centro w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka, aktorka, reżyserka i producentka muzyczna, określana jako „Bogini Pop” (ang. Goddess of Pop).
  Dorota Chotecka-Pazura, także Dorota Chotecka, właśc. Dorota Kapusta (ur. 15 marca 1966 w Radomiu) – polska aktorka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.895 sek.