• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Beata Polak

  Przeczytaj także...
  Droga Neokatechumenalna lub Neokatechumenat – katolicka fundacja dóbr duchowych, której statutowym celem jest promowanie odnowy życia parafialnego w duchu soboru watykańskiego II poprzez otwieranie i prowadzenie w diecezjach i parafiach wtajemniczenia chrześcijańskiego na wzór katechumenatu pierwotnego Kościoła. Wtajemniczenie to dokonuje się poprzez praktykowanie przez wierzących tzw. trójnogu chrześcijańskiego: słuchanie Słowa Bożego, sakramenty, wspólnota.Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – państwowa szkoła wyższa artystyczna powstała w 1920 roku. Ulokowana jest przy ul. Święty Marcin 87 w dawnym Domu Ewangelickim - Evangelisches Vereinhaus, zaprojektowanym w latach 1907-1908 przez architekta Johannesa z Charlottenburga.
  Armia – polski zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków (reggae, metal, rock symfoniczny, jazz-rock) z wokalistą Tomaszem Budzyńskim.

  Beata Polak, b. Kozak – polska perkusistka, producentka muzyczna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w klasie perkusji. Ukończyła również szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i II stopnia w klasie rytmiki i perkusji. Nauczycielka perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. W 1997 na festiwalu Węgorzewo otrzymała nagrodę dla "Największej indywidualności festiwalu".

  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.Chór – zespół muzyczny składający się z wokalistów wykonujący utwór jedno- lub wielogłosowy, a cappella bądź z akompaniamentem. Najczęściej prowadzony przez dyrygenta lub chórmistrza.

  Należała niegdyś do zespołów Syndicate, Armia, Zbylaki i Sunguest. Współpracowała oraz występowała gościnnie lub w zastępstwie z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Sweet Noise, Maryla Rodowicz, Arka Noego, Houk, Tomasz Budzyński, Acid Drinkers. Obecnie jest członkinią grup 2Tm2,3, projektów Tomasz Budzyński, Mister zU.B., Koty oraz Wolf Spider. Perkusistka współpracuje także z poznańskim chórem dziewczęcym Skowronki. Od 2018 roku współpracuje z norweskim wokalistą heavy metalowym Jornem Lande.

  Sweet Noise – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową i heavymetalową. Powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Formacji przewodzi wokalista sudańskiego pochodzenia – Piotr "Glaca" Mohamed, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. W latach 1990–2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Pomimo licznych zmian składu Sweet Noise utrzymał charakterystyczne brzmienie oparte na wokalizach Mohameda oraz riffach wieloletniego gitarzysty Tomasza "Magika" Osińskiego, który opuścił zespół w 2007 roku.Tomasz Budzyński (ur. 2 października 1962 w Tarnobrzegu) – polski wokalista rockowy, malarz i poeta. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Ma czworo dzieci; najstarsza jest córka Kaja (w przeszłości główna wokalistka w dziecięcym zespole Arka Noego, a następnie w grupie Sunguest). Należy do Wspólnoty Neokatechumenalnej. Tworzyła wraz z mężem Marcinem i córką Kają grupę Sunguest.

  Instrumentarium[ | edytuj kod]

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. O stanie polskiego bębnienia cz. 2. Beata Polak (pol.). magazynperkusista.pl. [dostęp 2009-11-05].
  2. Beata Polak (pol.). www.silesiamusiccenter.pl. [dostęp 2009-11-05].
  3. Beata Polak (pol.). magazynperkusista.pl. [dostęp 2009-11-05].
  4. Gram, bo Bóg mi na to pozwala (pol.). www.opoka.org.pl. [dostęp 2009-11-05].
  5. Na podstawie wywiadu: Mały Gość Niedzielny październik 2008, opublikowane na stronie http://web.archive.org/web/20120330233955/http://www.sunguest.art.pl:80/
  6. SUNGUEST, CZYLI RODZINNO-MUZYCZNE PUZZLE (pol.). ruah.pl. [dostęp 2012-02-10].
  7. 15 pytań - Beata Polak (pol.). perkusja.rockmetal.art.pl. [dostęp 2009-11-05].
  2Tm2,3 (zastępcza nazwa potoczna: Tymoteusz) – polska grupa muzyczna grająca muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim (współczesną muzykę chrześcijańską, CCM). Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii.Wolf Spider – polski zespół thrashmetalowy. Powstał w 1985 roku w Poznaniu w składzie: Leszek Szpiegiel - śpiew, gitarzyści Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski, basista Mariusz Przybylski oraz perkusista Tomasz Goehs. Początkowo zespół nazywał się Wilczy Pająk, w 1988 roku po występie na Metalmanii zmienił nazwę na jej anglojęzyczny odpowiednik. .
  Warto wiedzieć że... beta

  Maria Antonina Rodowicz (ur. 8 grudnia 1945 w Zielonej Górze) – polska piosenkarka, głównie muzyki pop, ale także pop-rock i folk rock.
  Mały Gość Niedzielny – miesięcznik o tematyce religijnej dla dzieci i młodzieży. Powstał w 1927 roku z Gościa Niedzielnego. Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny" w Katowicach. Do każdego numeru dołączony jest prezent. Miesięcznik zawiera również dział pt. "Darmowe Korepetycje". Czytelnicy nadsyłają pocztą lub e-mailem swoje zapytania, na które na łamach gazety, strony internetowej lub mailem odpowiada nauczycielka języka polskiego i psycholog Iza Paszkowska.
  Arka Noego – dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę. Powstały wtedy utwór Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu "Ziarno" zasugerowali nagranie kolejnych.
  Skowronki – poznański chór dziewczęcy, założony w 1950 roku przez Mirosławę Wróblewską, działający przy Centrum Kultury "Zamek" (dawniej: Pałac Kultury). Tworzą go dziewczęta w wieku od 6 do 19 lat.
  Houk - polska grupa muzyczna, istniejąca w latach 1988-2003, grająca muzykę z pogranicza hard rocka, grunge, reggae i hardcore punk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.