• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Beata Kawka  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Tadeusz Słobodzianek (ur. 26 kwietnia 1955 w Jenisejsku) – polski dramaturg, reżyser, krytyk teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka w Warszawie.Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp) – amerykański film animowany, familijny z 1955 roku wyprodukowany przez Walta Disneya. Dystrybucją filmu w Stanach zajęła się Buena Vista Distribution, film miał swoją premierę 16 czerwca 1955 roku. Jest to 15 film w oficjalnym kanonie animacji Walta Disneya, lecz pierwszy powstały w procesie kina panoramicznego CinemaScope. Film opowiada historię suczki z dobrego domu rasy cocker spaniel imieniem Lady, która spotyka kundla Trampa na ulicy. Razem przeżywają wiele przygód, po czym zakochują się. W 2001 roku ukazał się sequel – film video Zakochany kundel II: Przygody Chapsa. Scenariusz filmu oparto na powieści Warda Greene’a Happy Dan, the Whistling Dog.

  Beata Aleksandra Kawka (ur. 7 września 1967 w Szubinie) – polska aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa, producent i reżyser dubbingu, właścicielka Film Factory Studio.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Edukacja[ | edytuj kod]

  Jest absolwentką I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 1991 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

  Epoka lodowcowa (ang. Ice Age) – film animowany wyprodukowany w 2002 roku przez 20th Century Fox. Został wyreżyserowany przez Chrisa Wedge’a i Carlosa Saldanha. Jego kontynuacja Epoka lodowcowa 2: Odwilż nastąpiła po 4 latach, trzecia część Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów po 7 latach, a czwarta część Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów po 10 latach.Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Zadebiutowała w teatrze 24 października 1990 rolą Justyny we Fredraszkach wystawianej w Teatrze PWST na podstawie twórczości Aleksandra Fredry, w reżyserii Jana Englerta. W latach 1993–1998 była aktorką Teatru Nowego w Warszawie. Była również związana z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, Operą Bałtycką oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Wystąpiła w kilkunastu rolach teatralnych w spektaklach reżyserów, takich jak: Tadeusz Słobodzianek, Mariusz Benoit, Paweł Łysak, Adam Hanuszkiewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Piotr Grabowski.

  Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim – teatr istniejący od 1946 roku. Do jego kierowników należeli: Irena Byrska, Andrzej Rozhin i Ryszard Major. Aktualnie teatrem kieruje Jan Tomaszewicz.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Na ekranie debiutowała w 1991 epizodyczną rolą w serialu Panny i wdowy. W latach 1999–2002 wcielała się w postać Anny Wolniak w serialu TVP2 Na dobre i na złe. W latach 2004–2010 odgrywała podwójną rolę sióstr-bliźniaczek Donaty i Tamary Leszczyńskich w serialu telewizji Polsat Samo życie. W latach 2011–2012 grała Janinę w serialu TVP2 Barwy szczęścia, a w latach 2011–2013 wcielała się w postać Marty Nowak w serialu Polsatu Pierwsza miłość.

  Fałszywa dwunastka (ang. Cheaper by the Dozen, 2003) – amerykański film komediowy, opowiadający o rodzinie posiadającej 12 dzieci, oparty na autobiograficznej książce jednego z pionierów nauk o zarządzaniu Franka Bunkera Gilbretha. Film wyreżyserował Shawn Levy.Adam Stanisław Hanuszkiewicz (ur. 16 czerwca 1924 we Lwowie, zm. 4 grudnia 2011 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny.

  W 2007 została laureatką nagrody dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie za rolę Beaty w filmie Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy, którego była producentem.

  Jest jedną z bohaterek książki Optymistki Marzanny Graff-Oszczepalińskiej.

  W 2016 została kierownikiem artystycznym Teatru Miejskiego w Lesznie. 17 maja 2018 wymówiono jej umowę.

  Teatr Nowy – teatr dramatyczny w Warszawie istniejący od 1947. Obecnie działający na dwóch scenach: Scena Kameralna przy ul. Puławskiej 37 i Scena Teatr Praga – Fabryka Trzciny przy ul. Otwockiej 14. Samo życie – polski serial telewizyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 12 lutego 2002 do 25 listopada 2010. Akcja serialu koncentrowała się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika „Samo Życie”. 12 grudnia 2007 wyemitowano 1000. odcinek, jako drugi (po Klanie) polski serial.

  Od 2019 jest dziennikarką internetowej rozgłośni Halo.Radio.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Ma córkę Zuzannę.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.
  Gerald McBoing Boing – amerykańsko-kanadyjski serial animowany, który swoją światową premierę miał 22 sierpnia 2005 roku na kanale Cartoon Network. W Polsce premiera serialu odbyła się 12 października 2011 roku na kanale Boomerang w bloku Cartoonito.
  Polowanie na mysz (tytuł oryg. MouseHunt) – amerykański slapstickowy film komediowy z roku 1997, wyreżyserowany przez Gore’a Verbinskiego.
  Harry Potter i więzień Azkabanu (ang. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) – film fantasy, na podstawie książki Joanne K. Rowling pod tym samym tytułem.
  Teatr Miejski w Lesznie – samorządowa instytucja kultury, teatr działający w Lesznie. Powstał 1 kwietnia 2016 jako pierwszy od 40 lat nowy publiczny teatr w Polsce; tym samym miasto stało się najmniejszym ośrodkiem miejskim posiadającym stałą scenę repertuarową w kraju.
  Marzenia do Spełnienia – polska telenowela w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Serial produkowany był i wyświetlany w TVP1 od 5 marca 2001 roku. Serial po dwóch seriach zniknął z anteny, nie odbijając się szerokim echem wśród publiczności.
  Aparatka (ang. Braceface, 2001-2003) – kanadyjsko-amerykańsko-chiński serial animowany nadawany przez kanał ZigZap. Był produkowany przez amerykańską aktorkę, Alicję Silverstone, zajęła się nim także firma Nelvana. Film został utworzony z myślą o nastolatkach, którym wiele scen z niego przypomina ich własne życie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.722 sek.