• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bath and North East Somerset

  Przeczytaj także...
  Burnett – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 10 km na południowy wschód od miasta Bristol i 165 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 68 mieszkańców.Priston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Bristol i 162 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 252 mieszkańców.
  Somerset (IPA /ˈsʌmɚˌsɛt/) – hrabstwo niemetropolitalne w południowo-zachodniej Anglii, składające się z pięciu dystryktów, a jako hrabstwo ceremonialne obejmujące dodatkowo dwie jednolite jednostki administracyjne. Ośrodkiem administracyjnym jest Taunton.

  Bath and North East Somerset - unitary authority w hrabstwie Somerset w Anglii z centrum w Bath. Jednostka została stworzona 1 czerwca 1996 roku na skutek zlikwidowania hrabstwa Avon. W 2011 roku dystrykt liczył 176 016 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Bath
 • Keynsham
 • Midsomer Norton
 • Radstock
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Bathampton, Batheaston, Bathford, Belluton, Bishop Sutton, Burnett, Cameley, Camerton, Charlcombe, Chelwood, Chew Magna, Chew Stoke, Chewton Keynsham, Claverton, Clutton, Combe Down, Combe Hay, Compton Dando, Compton Martin, Corston, Dunkerton, East Harptree, Englishcombe, Farleigh Hungerford, Farmborough, Farrington Gurney, Freshford, High Littleton, Hinton Blewett, Hinton Charterhouse, Hunstrete, Inglesbatch, Kelston, Marksbury, Midford, Monkton Combe, Nempnett Thrubwell, Newton St Loe, North Stoke, Norton Malreward, Paulton, Peasedown St John, Pensford, Priston, Publow, St Catherine, Saltford, Shoscombe, Southstoke, Stanton Drew, Stanton Prior, Stowey, Swainswick, Temple Cloud, Timsbury, Tucking Mill, Ubley, Wellow, West Harptree, Whitchurch, Wilmington, Woollard, Writhlington.

  Hinton Blewett – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 16 km na południe od miasta Bristol i 172 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 326 mieszkańców.Keynsham - miasto w Wielkiej Brytanii. w Anglii w hrabstwie Somerset, na terenie Bath and North East Somerset. Miasto położone jest między Bristolem a Bath, u zbiegu rzek Avon i Chew. Populacja miasta wynosi 15333 mieszkańców. W mieście znajduje się wytwórnia czekolady Cadbury.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Test Valley (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-25].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  Strona oficjalna jednostki

  Warto wiedzieć że... beta

  Combe Down – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Bristol i 155 km na zachód od Londynu.
  Norton Malreward – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 7 km na południe od miasta Bristol i 171 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 241 mieszkańców.
  Ubley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 16 km na południowy zachód od miasta Bristol i 179 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 335 mieszkańców.
  Englishcombe – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Bristol i 160 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 332 mieszkańców.
  Chew Stoke – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 12 km na południe od miasta Bristol i 176 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 905 mieszkańców.
  Chewton Keynsham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 9 km na południowy wschód od miasta Bristol i 166 km na zachód od Londynu.
  Farrington Gurney – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w dystrykcie (unitary authority) Bath and North East Somerset. Leży 18 km na południe od miasta Bristol i 169 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 846 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.