• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Baruch College

  Przeczytaj także...
  Szkoła – instytucja oświatowo-wychowawcza zajmująca się kształceniem i wychowaniem w państwie, a także siedziba (budynek) tej instytucji oraz jej uczniowie i personel.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Jonas Edward Salk (ur. 28 października 1914 w Harlemie w Nowym Jorku, zm. 23 czerwca 1995) – wirolog, wynalazca szczepionki przeciw grypie i szczepionki przeciw paraliżowi dziecięcemu.
  Newman Library – biblioteka

  Baruch College (Bernard M. Baruch College) – założony w 1919 r. uniwersytet publiczny w Nowym Jorku. Baruch College jest członkiem City University of New York (CUNY), tzn. Uniwersytetów Miasta Nowy Jork. Usytuowany jest na Alei Lexington w dzielnicy Flatiron/Gramercy Park.

  Dzielnica miasta – część miasta wyróżniająca się pod względem: pełnionych funkcji, zabudowy i układu urbanistycznego, zamieszkującej ją określonej grupy społecznej, odrębnych kompetencji władz administracyjnych i samorządu terytorialnego (np. dzielnice willowe, portowe, handlowe, przemysłowe, mieszkaniowe, slumsy).City University of New York (CUNY; wym. kjuni) – system uczelni miejskich w Nowym Jorku. Jest to największy tego typu system w Stanach Zjednoczonych, liczący 23 instytucje, w tym: 11 czteroletnich uczelni, 7 dwuletnich oraz William E. Macaulay Honors College, centrum doktoranckie Graduate School and University Center, Szkoła Prawnicza City University of New York School of Law, Szkoła Dziennikarstwa CUNY Graduate School of Journalism i Szkołą Biomedyczną Sophie Davis School of Biomedical Education. Ponad 260.000 uczniów uczęszcza na cały lub półetatu, kolejne 273.000 osób to studenci zaoczni lub kursanci uczęszczający do instytucji rozsypanych po pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Administracja uczelni znajduje się w Yorkville, na Manhattanie.

  Baruch College jest znany przede wszystkim z największej szkoły biznesowej w Stanach Zjednoczonych, Zicklin School of Business.

  Rankingi[]

 • W rankingu "America's Best Colleges 2010" wydanym przez U.S. News & World Report Baruch College osiągnął 6-ste miejsce wśród uczelni publicznych.
 • Baruch College jest uznawany za uczelnię w pierwszych 10% najlepszych szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych według The Princeton Review. Był uznany za jedną z najbardziej wartościowych uczelni w 2008 roku, a w 2009 roku był zaliczony do "Best Graduate Schools" i "Best Business Schools".
 • Baruch College zdobył ex aequo 2-gie miejsce z Uniwersytetem Harvarda w kategorii "liczba absolwentów w setce najbardziej wpływowych osób na świecie w dziedzinie księgowości".
 • Baruch MBA Program zdobył tytuł „M.B.A.s With Most Financial Value at Graduation” uznany przez US News & World Report w 2010 roku.
 • The Undergraduate business programs osiągnęły 2 miejsce w rejonie New York-New Jersey, i 33 miejsce w całych Stanach Zjednoczonych. (U.S. News & World Report, "America's Top Colleges 2009").
 • Znani studenci[]

 • Abraham Beame – burmistrz Nowego Jorku
 • Ralph Lauren – założyciel marki Polo Ralph Lauren
 • Jennifer Lopez – piosenkarka i aktorka
 • Jonas Salk – wynalazca szczepionki przeciwko wirusowi polio
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona czasopisma The Ticker (ang.)
 • Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.Ralph Lauren (ur. 14 października 1939 w Nowym Jorku) – amerykański projektant, założyciel domu mody. Twórca marek: Polo, Ralph Lauren for Men, Ralph Lauren for Women, Ralph Lauren Home, Double RL, Rugby, Ralph Lauren Collection, Ralph Lauren Puple Label Menswear, Ralph Lauren Black Label, Ralph Lauren Pink Pony, Ralph Lauren Tennis, Ralph Lauren Golf, RLX.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka (od greckiego βιβλιοθήκη bibliotheke; βιβλίον biblion – książka) – instytucja kultury, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych (swoich i obcych). W innym znaczeniu jest to też nazwa samego budynku, pomieszczenia lub mebla zawierającego zbiory biblioteczne.
  Jennifer Lynn Lopez (ur. 24 lipca 1969), znana także jako J.Lo – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka i businesswoman. Urodziła się i wychowała w Bronksie, okręgu Nowego Jorku, a w wieku siedemnastu lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Lopez specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała również w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się także produkcją filmów i seriali.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.