• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartosz Wrona

  Przeczytaj także...
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się w Warszawie.
  Bar – program telewizyjny typu reality show, emitowany na antenie Polsatu (5 pierwszych edycji) i TV 4 (6. edycja). Miał on, podobnie jak jego prekursor "Big Brother", równie wielu zwolenników jak przeciwników. Do roku 2004 odbyło się pięć polskich edycji tego programu. W roku 2005 zrealizowano kolejną edycję - Bar Europa, która okazała się najmniej popularną wśród wszystkich sześciu wersji.

  Bartek Wrona, właściwie Bartosz Michał Wrona (ur. 5 marca 1982 w Poznaniu) – polski piosenkarz.

  Życiorys[]

  Po skończeniu szkoły średniej uczęszczał do Studium Wokalno-Piosenkarskiego w Poznaniu. W 1997 wziął udział w castingu organizowanym w celu znalezienia młodych ludzi do nowego zespołu Just 5. Zespół rozpoczął działalność płytą Kolorowe sny, która osiągnęła sukces rynkowy, a pochodzące z niej utwory trafiły na polskie listy przebojów. W 1998 roku Bartek Wrona zdobył kilka indywidualnych wyróżnień i nagród, zyskał popularność jako idol nastolatek. Na fali popularności Just 5 nagrał kolejne dwa albumy: Zaczarowany Świat oraz Cień wielkich miast. W marcu 2000 z zespołu odszedł Grzegorz Kopala. W 2002 grupa przestała istnieć.

  Grzegorz Kopala (ur. 12 czerwca 1969 r.) – polski kompozytor, wokalista, aranżer muzyczny i wokalny, gitarzysta, klawiszowiec, skrzypek, akordeonista.Just 5 – polski boysband, który został założony w 1997 roku, a skład zespołu został wyłoniony na zorganizowanym castingu. Grupę tworzyli:

  W 2001 roku rozpoczął karierę solową. W 2004 wziął udział w V edycji reality show Bar. Wydany w 2005 singiel Maria zyskał uznanie słuchaczy jako „przebój lata 2005” oraz w stacjach radiowych m.in. Radiu Eska. Zwyciężyła również w plebiscycie czytelników magazynu „Program TV” na przebój roku. Zapewnił mu również drugie miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie.

  Życie prywatne[]

  W 2005 roku zaręczył się ze swoją dziewczyną Mariolą Kuźniak-Wroną, z którą wziął ślub w 2007. Para wychowuje dwie córki: Amelię (ur. w 2005) oraz Dalię Wiktorię (ur. w 2008).

  Dyskografia[]

   Zobacz więcej w artykule Just 5, w sekcji Dyskografia.
  Albumy solowe

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.