• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartosz Wrona

  Przeczytaj także...
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się w Warszawie.
  Bar – program telewizyjny typu reality show, emitowany na antenie Polsatu (5 pierwszych edycji) i TV 4 (6. edycja). Miał on, podobnie jak jego prekursor "Big Brother", równie wielu zwolenników jak przeciwników. Do roku 2004 odbyło się pięć polskich edycji tego programu. W roku 2005 zrealizowano kolejną edycję - Bar Europa, która okazała się najmniej popularną wśród wszystkich sześciu wersji.

  Bartek Wrona, właściwie Bartosz Michał Wrona (ur. 5 marca 1982 w Poznaniu) – polski piosenkarz, autor tekstów piosenek, producent nagrań.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po skończeniu szkoły średniej uczęszczał do Studium Wokalno-Piosenkarskiego w Poznaniu. W 1997 wziął udział w castingu organizowanym w celu znalezienia młodych ludzi do nowego zespołu Just 5. Zespół rozpoczął działalność płytą Kolorowe sny, która osiągnęła sukces rynkowy, a pochodzące z niej utwory trafiły na polskie listy przebojów. W 1998 roku Bartek Wrona zdobył kilka indywidualnych wyróżnień i nagród, zyskał popularność jako idol nastolatek. Na fali popularności Just 5 nagrał kolejne dwa albumy: Zaczarowany Świat oraz Cień wielkich miast. W marcu 2000 z zespołu odszedł Grzegorz Kopala. W 2002 grupa przestała istnieć. W 2001 roku rozpoczął karierę solową. W 2004 wziął udział w piątej edycji reality show Bar. Wydany w 2005 singiel „Maria” zyskał uznanie słuchaczy jako „przebój lata 2005” oraz w stacjach radiowych m.in. Radiu Eska. Zwyciężyła również w plebiscycie czytelników magazynu „Program TV” na przebój roku. Zapewnił mu również drugie miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Obecnie nagrywa kolejne piosenki, koncertuje w Polsce i za granicą.

  Grzegorz Kopala (ur. 12 czerwca 1969 r.) – polski kompozytor, wokalista, aranżer muzyczny i wokalny, gitarzysta, klawiszowiec, skrzypek, akordeonista.Michał Wiśniewski (ur. 9 września 1972 w Łodzi) – polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska. Założyciel Polskiego Związku Pokera. Pasjonat lotnictwa i rajdów samochodowych.

  8 września 2018 wziął udział w koncercie jubileuszowym Michała Wiśniewskiego.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W 2005 roku zaręczył się z Mariolą Kuźniak-Wroną, którą poślubił w 2007 roku. Para ma dwie córki: Amelię (ur. 2003) i Dalię Wiktorię (ur. 2008).

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Zobacz więcej w artykule Just 5, w sekcji Dyskografia.
  Albumy solowe

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jubileusz 30 LAT NA SCENIE Michała Wiśniewskiego - YouTube, YouTube [dostęp 2018-09-29] (pol.).
  2. Bartek Wrona - Zapomniałaś - Muzyka w Interia.pl, muzyka.interia.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  3. Bartek Wrona - „Jedna na milion” - Muzyka, muzyka.onet.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  4. Oficjalna lista sprzedaży :: OLIS - Official Retail Sales Chart, olis.onyx.pl [dostęp 2017-11-22].
  5. Bartek Wrona i „fajne dziewczyny” - Muzyka w INTERIA.PL [dostęp 2017-11-22].
  6. Muzyka - wiadomości muzyczne, wywiady, recenzje płyt, piosenki, teledyski i koncerty, muzyka.onet.pl [dostęp 2018-01-25] (pol.).
  Just 5 – polski boysband, który został założony w 1997 roku, a skład zespołu został wyłoniony na zorganizowanym castingu. Grupę tworzyli:
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.