• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartosz Martyna  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Victoria znaczy zwycięstwo (ang. Victorious, 2010-2013) – amerykański serial komediowy Nickelodeon, który swoją światową premierę miał 27 marca 2010 roku, natomiast w Polsce odbyła się 4 grudnia 2010 roku na kanale Nickelodeon Polska. Główną rolę gra Victoria Justice, znana z filmu Spectacular oraz z serialu Zoey 101 czy z pojedynczych ról w innych serialach typu iCarly.Futurama – amerykański serial animowany tworzony przez Matta Groeninga, autora serialu Simpsonowie. Nadawany w latach 1999-2003 dla stacji Fox Broadcasting Company. W Polsce ukazywał się na antenie TV4 także pod tytułem Przygody Frya w kosmosie. Obecnie, pod oryginalnym tytułem na Comedy Central.

  Bartosz Miłosz Martyna (ur. 7 marca 1984 w Zabrzu) – polski aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, lektor, animator kultury oraz pedagog, doktor sztuki.

  Autor monodramu Performer (2013), nagrodzonego na szeregu festiwali teatralnych. Wicedyrektor Warszawskiego Teatru Tańca.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2015 roku uzyskał na tej uczelni stopień doktora sztuki. Wcześniej studiował też kulturoznawstwo i filozofię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2002–2006). Był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego oraz przez szereg lat stypendystą prezydenta miasta Zabrze.

  Auta 3 (ang.: Cars 3) – amerykański, pełnometrażowy film animowany tworzony przez studio Pixar, wydany przez Walt Disney Pictures. Kontynuacja filmów Auta i Auta 2. Uniwersytet potworny (ang. Monsters University) – amerykański animowany komputerowo film 3D wytwórni Pixar, prequel produkcji Potwory i spółka z 2001 roku. Film wyreżyserował Dan Scanlon.

  Debiutował w 2009 roku rolą Ludwika XIV w spektaklu Diabeł w purpurze na deskach stołecznego Teatru Scena Prezentacje u boku Ignacego Gogolewskiego. Był również asystentem reżysera przy tym spektaklu. Rok wcześniej pracował również jako asystent reżysera przy spektaklu dyplomowym Trzy Siostry w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

  Nadzdolni – serial z kanonu Disney Channel Original Series, stworzony przez twórcę Nie ma to jak statek, Dana Signera. W serialu występuje znana z Jonas w Los Angeles China Anne McClain oraz Sierra McCormick i Jake Short jako uczniowie biorący udział w programie dla utalentowanych pn. Advanced Natural Talent (ANT). Produkcja rozpoczęła się na początku 2011 roku. Pierwsza zapowiedź serialu została wyemitowana podczas trwania amerykańskiej premiery filmu Lemoniada Gada. Odcinek pilotażowy, TransplANTed, został wyemitowany 6 maja 2011 jako specjalna zapowiedź, zaś polska premiera odbyła się 10 grudnia 2011 roku.Koszykarze (fr. Baskup - Tony Parker, ang. The Basketeers) – francuski serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał 25 lutego 2012 roku na kanale TeleTOON+.

  Współpracował zawodowo m.in. z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Warszawską Operą Kameralną, Centrum Nauki Kopernik.

  We wrześniu 2013 roku miał premierę autorski monodram Performer, którego Martyna był scenarzystą i reżyserem, i który sam wykonywał. Za ten spektakl otrzymał szereg wyróżnień, m.in. Nagrodę Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora „SOLO” (2014), I nagrodę XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2014) oraz Wyróżnienie XII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie (2014).

  Austin i Ally – amerykański sitcom dla młodzieży stworzony przez Kevina Kopelow i Heatha Seiferta, należący do seriali Disney Channel Original Series. Premiera telewizyjna w USA odbyła się 2 grudnia 2011 na kanale Disney Channel. Wcześniej był dostępny poprzez iTunes Store. Premiera w Polsce odbyła się 10 marca 2012 na kanale Disney Channel. W marcu 2013 Disney Channel potwierdzono trzeci sezon. Jego produkcja rozpocznie się w lipcu, zaś premiera odbędzie się w październiku tego samego roku.Tinker Bell and the Secret of the Wings, 2012 – amerykański film animowany ze studia Walt Disney Animation Studios, będący kontynuacją filmu Dzwoneczek i uczynne wróżki z 2010 roku.

  Występował w drugoplanowych i epizodycznych rolach w filmach i serialach telewizyjnych. Od 2009 roku pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Był autorem i współautorem szeregu słuchowisk. W 2013 roku zadebiutował w filmie Kanadyjskie sukienki u boku Anny Seniuk.

  Od 2009 roku jest wicedyrektorem Warszawskiego Teatru Tańca, gdzie zajmuje się organizacją, marketingiem i promocją. Współuczestniczył w realizacji spektakli Warszawskiego Teatru Tańca na scenach w Japonii (Iwata, Tokio), Czechach (Ołomuniec), Polsce: Ciechanowie, Kielcach, Mińsku Mazowieckim, Olsztynie, Ostrołęce, Płocku, Poznaniu, Przasnyszu, Radomiu, Rybniku, Siedlcach, Tarnowskich Górach, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu. Współpracował też z Kabaretem Macież.

  Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (ang. Cloudy with a Chance of Meatballs, tłumaczone również jako Cloudy: The Series, od 2017) – kanadyjsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Sony Pictures Animation, Corus Entertainment i DHX Media, powstały na podstawie książki dla dzieci oraz filmu z 2009 roku pod tym samym tytułem. Jest to pierwszy serial animowany wyprodukowany przez studio Sony Pictures Animation. e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie .

  Od 2011 roku jest wicedyrektorem i koordynatorem Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days. W 2015 był organizatorem, współkoordynatorem i opiekunem merytorycznym rocznego programu Warszawska Platforma Tańca. Jako organizator współpracował przy szeregu inicjatyw z Mazowieckim Instytutem Kultury.

  Nie-przyjaciele – amerykański film Disney Channel Original Movies na podstawie książki Alexy Younga Frenemies. Film miał swoją premierę 13 stycznia 2012 w USA na kanale Disney Channel. W Polsce premiera odbyła się 28 kwietnia o godzinie 11:00.Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC, daw. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, PWSM w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie) – najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Mieści się w Warszawie. Jako jedyna w Polsce posiada status uniwersytetu przymiotnikowego, ponieważ posiada zdolność nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce oraz doktora sztuk muzycznych w pięciu dyscyplinach. Posiada także uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury, kompozycji i teorii muzyki, instrumentalistyki i wokalistyki.

  Martyna jest również aktywny jako pedagog. W latach 2010–2011 organizował warsztaty w CIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. W 2014 roku prowadził warsztaty dla stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W roku akademickim 2016/2017 nawiązał współpracę jako asystent wykładowców Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W tym samym roku akademickim prowadził zajęcia dla studentów Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

  Zeke i Luther (ang. Zeke and Luther, 2009-2012) – amerykański sitcom emitowany na kanale Disney XD o dwóch nastoletnich chłopcach, którzy pragną zostać zawodowymi skaterami. Jest to druga oryginalna produkcja kanału Disney XD.Henio Tulistworek (ang. Henry Hugglemonster, od 2012) – irlandzki serial animowany, wyprodukowany przez Brown Bag Films. Serial powstał na podstawie powieści irlandzkiej pisarki i ilustratorki dla dzieci Niamh Sharkey pt. I’m a Happy Hugglewug.

  Występował z referatami na szeregu konferencji międzynarodowych, m.in. w Genewie, Zurychu, Warszawie i Krakowie. W latach 2014–2015 brał udział jako dramaturg, aktor oraz organizator w międzynarodowym projekcie naukowo-artystycznym ROOTS w Zürcher Hochschule der Künste, w Institute for the Performing Arts and Film w Zurychu.

  Hotel Transylwania 2 – amerykański film animowany 3D, wyprodukowany przez studio Sony Pictures Animation na zlecenie wytwórni Columbia Pictures. Jego oficjalna premiera odbyła się 25 września 2015 roku. Za reżyserię obrazu odpowiada Genndy Tartakovsky, znany przede wszystkim z pracy nad serialami animowanymi Laboratorium Dextera oraz Samuraj Jack. Producentem filmu jest Michelle Murdocca.Legendy Chima (ang. Legends of Chima, od 2013) – duńsko-tajsko-indyjski serial animowany wyprodukowany przez M2Film i Prime Focus. Serial powstał na bazie klocków LEGO.

  Jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich, Polskiego Forum Choreologicznego oraz Stowarzyszenia Strefa Otwarta.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Żółwik Sammy i spółka (fr. Sammy et Co, 2014) – francuski serial animowany stworzony na podstawie filmów Żółwik Sammy i Żółwik Sammy 2. Serial wyprodukowany został przez ZAGTOON, Nexus Factory i Nwawe Pictures. Pewne prawa autorskie posiadają także Studiocanal i Métropole Télévision 6.
  Wolfblood (od 2012) – brytyjski, obyczajowy serial fantasy stworzony przez Debbie Moon. Światowa premiera serialu miała miejsce 10 września 2012 roku na brytyjskim kanale CBBC.
  Big Time Rush w akcji (ang. Big Time Movie) – amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Savage’a Steve’a Hollanda, powstały na podstawie serialu Big Time Rush. Wyprodukowany przez Nickelodeon i Pacific Bay Entertainment.
  "Usta usta" – polski serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVN od 6 marca 2010 do 3 maja 2011. Adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet.
  Czytaj i płacz (ang. Read It and Weep, 2006) – amerykański film z 2006 roku, wyprodukowany przez wytwórnię Disney. Film nagrywano w Salt Lake City i Murray w stanie Utah (USA). Film powstał na podstawie książki autorstwa Julii DeVillers pt. How My Private, Personal Journal Became A Bestseller.
  Zwierzogród (ang.: Zootopia, Zootropolis) – amerykański film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios przedstawiający perypetie króliczki Judy Hopps i lisa Nicka Bajera w mieście zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta – Zwierzogrodzie. Światowa premiera filmu miała miejsce 11 lutego 2016 roku, gdy produkcja weszła na ekrany kin w Danii. W Polsce premiera odbyła się 19 lutego, a w USA 4 marca. 5 czerwca 2016 światowy dochód filmu przekroczył 1 miliard dolarów.
  Johnny Test – kanadyjsko-amerykański serial animowany wyprodukowany w 2005 roku przez studio Warner Bros. Serial jest emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network od 2 kwietnia 2007 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.846 sek.