• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartosz Jurkowski

  Przeczytaj także...
  KS Amica Wronki – klub piłkarski z siedzibą we Wronkach, utworzony 21 czerwca 1992 roku z połączenia Błękitnych Wronki z Czarnymi/Wromet Wróblewo. W 2006 klub połączył się z WKP Lech Poznań zmienił nazwę na KKS Lech Poznań i na licencji Amiki wystartował w nowym sezonie ekstraklasy, zaś klub pod nazwą Amica wystartował w sezonie 2006/2007 w III lidze, a po jego zakończeniu definitywnie zlikwidowano drużynę seniorską. Aktualnie klub zajmuje się wyłącznie szkoleniem młodzieży.Wisła Płock w ekstraklasie występowała od 2002 do 2007 roku. Wcześniej grała w pierwszej lidze w rozgrywkach 1994-95 i 1996-97. Zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Polski w sezonie 2005/2006. Trzykrotny uczestnik Pucharu UEFA. Za każdym razem kończył udział na II rundzie eliminacyjnej.
  Ruch Wysokie Mazowieckie – polski klub piłkarski z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem założony w 1955. Aktualnie występuje w Klasa A(grupa podlaska). Oficjalna nazwa brzmi: MKS RUCH Wysokie Mazowieckie. Dawniej zwany również Mlekovita Wysokie Mazowieckie.

  Bartosz Jurkowski (ur. 30 marca 1974 w Białymstoku) – były polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy, obecnie trener piłkarski.

  Kariera piłkarska[]

  Jurkowski swoją karierę rozpoczął w Jagiellonii Białystok. W klubie tym w sezonie 1992/1993 zadebiutował w polskiej ekstraklasie, jak również strzelił w niej swego pierwszego gola. W 1994 roku przeniósł się do Stomilu Olsztyn i z klubem tym awansował wówczas do I ligi. W 1995 roku na rok przeprowadził się do Iławy, gdzie reprezentował barwy miejscowego Jezioraka. Następnym klubem w karierze Jurkowskiego okazała się być Amica Wronki, której koszulkę przywdziewał przez półtora sezonu. Wiosną 1998 roku ponownie znalazł się w kadrze Stomilu Olsztyn, z którym to po raz drugi rozstał się po sezonie 1999/2000. W czasie swej ponownej przygody z olsztyńskim klubem, w przeciągu dwóch sezonów zdobył 9 bramek w ekstraklasie. Udało mu się to głównie dlatego, że w Stomilu był specjalistą od wykonywania rzutów karnych. W 2000 roku klubową koszulkę Stomilu zamienił na trykot Orlenu Płock. Jednak w klubie tym występował w pierwszej jedenastce tylko w rundzie jesiennej sezonu 2000/2001. Później stracił miejsce w pierwszym składzie płockiego zespołu, by odzyskać je w 2002 roku po zmianie nazwy drużyny na Wisła Płock. Ekipę tę reprezentował przez dwa kolejne sezony. W 2004 roku Jurkowski zdecydował się na przeprowadzkę do Łęcznej, gdzie rozpoczął występy w Górniku. W kolejnych dwóch sezonach jego nazwisko systematycznie widniało w składzie meczowym drużyny ze stadionu przy Al. Jana Pawła II. Następnie grał w Lechii Gdańsk. Występował także w II-ligowym Ruchu Wysokie Mazowieckie z numerem 15 na koszulce. W 2010 grał także w A – klasowej BKS Jagiellonii Białystok, w której zakończył karierę piłkarską.

  KS "Jeziorak" Iława – polski klub sportowy założony 6 grudnia 1945, występujący obecnie w warmińsko-mazurskiej lidze okręgowej (gr. II). Największym sukcesem klubu jest gra przez 5 sezonów w dawnej II lidze.Wisła Płock w ekstraklasie występowała od 2002 do 2007 roku. Wcześniej grała w pierwszej lidze w rozgrywkach 1994-95 i 1996-97. Zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Polski w sezonie 2005/2006. Trzykrotny uczestnik Pucharu UEFA. Za każdym razem kończył udział na II rundzie eliminacyjnej.

  Kariera trenerska[]

  Od kwietnia 2010 do 2011 Bartosz Jurkowski prowadził IV ligowy Znicz Suraż. Od rundy wiosennej sezonu 2011/12 wraz Jackiem Markiewiczem prowadzi III ligowy Dąb Dąbrowa Białostocka (I trener). Od czerwca 2010 roku wraz ze znanymi na podlasiu byłymi piłkarzami Piotrem Matysem, Jackiem Markiewiczem, Dzidosławem Żuberkiem prowadzą Akademię Piłkarską "Talent", której prezesem jest trener piłkarski i wieloletni wychowawca młodzieży Janusz Kaczmarz.

  Dzidosław Żuberek (ur. 30 września 1973 w Łodzi) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika i napastnika.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Linki zewnętrzne[]

 • Bartosz Jurkowski w bazie 90minut.pl
 • Bartosz Jurkowski na jagiellonia.neostrada.pl
 • http://www.aptalent.pl/trenerzy.html#article2
 • Przypisy

  A-klasa polska w piłce nożnej jest siódmą pod względem ważności - po Ekstraklasie, I lidze polskiej, II lidze polskiej, III lidze polskiej, IV lidze polskiej i klasie okręgowej - klasą ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między klasą okręgową a klasą B, będąc jednocześnie trzecim szczeblem typowo regionalnym (wojewódzkim).Piotr Matys (ur. 21 lipca 1978 w Białymstoku) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika, i trener piłkarski.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Podlaska grupa IV ligi jest jedną z 18 grup IV ligi. Występuje w niej 16 drużyn z województwa podlaskiego. Opiekunem rozgrywek jest Podlaski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Białymstoku.
  Jagiellonia Białystok – polski klub sportowy z siedzibą w Białymstoku rozgrywający swoje mecze na Stadionie Miejskim, najbardziej utytułowany i najsłynniejszy klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce.
  Jacek Markiewicz (ur. 18 kwietnia 1976 w Białymstoku) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy lub pomocnika w Dębie Dąbrowa Białostocka, w którym pełni również funkcję trenera.
  Łęczna – miasto w południowo-wschodniej Polsce, w centrum województwa lubelskiego, w powiecie łęczyńskim, siedziba powiatu łęczyńskiego i gminy miejsko-wiejskiej Łęczna. Położone na Wyżynie Lubelskiej w widłach dwóch rzek: Wieprza, która wyznacza jego zachodnią granicę i Świnki, będącą północną granicą miasta.
  III liga polska w piłce nożnej (do sezonu 2007/2008 oficjalnie IV liga polska) – czwarta w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między II ligą polską (dawną III ligą polską), a IV ligą polską (dawną V ligą polską lub klasą okręgową), będąc jednocześnie czwartym (najniższym) szczeblem centralnym (IV poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 128 polskich klubów piłkarskich, grających w ośmiu 16-zespołowych grupach makroregionalnych. Czołowe drużyny każdej z grup III ligi polskiej uzyskują awans do II ligi polskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup wojewódzkich IV ligi polskiej. Od sezonu 2000/2001 zarządzana przez – działające w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej – wyznaczone Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie sportowej spółki akcyjnej) lub półprofesjonalny (tj. działające w formie stowarzyszenia kultury fizycznej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.
  Górnik Łęczna – polski klub piłkarski mężczyzn (jednosekcyjny) z siedzibą w Łęcznej, założony 20 września 1979, jako sekcja piłki nożnej GKS Górnik Łęczna. 1 stycznia 2007 nastąpiło oddzielenie męskiej sekcji piłkarskiej od wielosekcyjnego GKS Górnik Łęczna i utworzenie spółki akcyjnej (Górnika Łęczna S.A.). Podmiot ten jest spadkobiercą i kontynuatorem tradycji swego poprzednika. Pod szyldem stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna występuje jednak nadal sekcja piłki nożnej kobiet. 18 lutego 2011 nazwa klubu została oficjalnie zmieniona na Górniczy Klub Sportowy Bogdanka S.A. 23 lipca 2013 nastąpił powrót do szyldu "Górnik"
  Lechia Gdańsk – polski klub piłkarski z siedzibą w Gdańsku, zdobywca Pucharu Polski (1983) oraz Superpucharu Polski (1983), od sezonu 2008/2009 występujący w najwyższej polskiej piłkarskiej klasie rozgrywkowej – Ekstraklasie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.