• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartosz Gawryszewski

  Przeczytaj także...
  KS Jastrzębski Węgiel SA – polski męski klub siatkarski (jednosekcyjny) z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, założony w 1949 roku pod nazwą LZS Jastrzębie. Od 2004 występuje pod nazwą sponsora. Od sezonu 2009/2010 drużyna występuje w rozgrywkach pod nazwą Jastrzębski Węgiel.Spała – wieś letniskowa w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Inowłódz; przez wieś przebiega droga krajowa nr 48 Tomaszów Mazowiecki–Kozienice–Dęblin–Kock.
  Gubin (niem. Guben, dolnołuż. Gubin) – miasto i gmina w województwie lubuskim, w powiecie krośnieńskim, na prawym brzegu Nysy Łużyckiej, nad Lubszą. Gubin leży w polskiej części Dolnych Łużyc, na granicy z Niemcami i do 1945 roku było wschodnią częścią miasta Guben.

  Bartosz Gawryszewski (ur. 22 sierpnia 1985 w Warszawie) – polski siatkarz, środkowy, wicemistrz Europy Kadetów w 2003 roku, brązowy medalista mistrzostw Polski w sezonie 2004/2005 z Pamapolem AZS-em Częstochowa; obecnie zawodnik Trefla Gdańsk.

  Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Kariera w piłce siatkowej[]

  Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie zaczął przygodę z siatkówką.

  Kariera klubowa[]

  Karierę zawodniczą rozpoczynał w Metro Warszawa.Potem przeszedł do klubu Mos Wola Warszawa. Występując w tym klubie, był powoływany do młodzieżowej reprezentacji kraju. W 2001 roku z warszawianami wygrał Mistrzostwa Polski kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nysie. W barwach stołecznego zespołu wywalczył również dwukronie złoty medal na mistrzostwach krajowych w kategorii juniorów (2003 w Gubinie i 2004 w Szczecinie). Występy Gawryszewskiego w drużynie MOS Wola z Warszawy zainteresowały działaczy AZS-u Częstochowa, klubu Polskiej Ligi Siatkówki. W 2004 roku z tą drużyną podpisał kontrakt. W pierwszym sezonie gry z częstochowianami wywalczył brązowy medal, pokonując w decydującym starciu Jastrzębski Węgiel. W rozgrywkach ligowych 2005/2006 w meczach o 3. miejsce Pamapol okazał się słabszy od PZU AZS Olsztyn. W następnym roku ponownie częstochowski zespół przegrał rywalizację o brąz. Wówczas drużyna z Częstochowy znów nie zdołała pokonać w decydujących spotkaniach olsztynian. Ponieważ w tym sezonie Gawryszewski pełnił zazwyczaj funkcję rezerwowego, znalazł sobie nowy klub. Przed sezonem 2007/2008 został graczem Jadaru Radom. Po roku gry w drużynie z Radomia, przeniósł się do Asseco Resovii.

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.X Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbył się w dniach 18 – 25 lipca w fińskim Tampere. W zawodach wystartowało 2350 zawodników w 49 państw. W programie zawodów znalazły się następujące sporty: lekkoatletyka, koszykówka, kolarstwo, gimnastyka, piłka ręczna, judo, pływanie, tenis, piłka siatkowa. Głównym stadionem festiwalu był Ratinan Stadion.

  Kariera reprezentacyjna[]

  Przygodę w barwach "biało-czerwonych" rozpoczynał w zespole kategorii kadetów. W 2003 roku w tejże drużynie wywalczył wicemistrzostwo Europy. Był również zawodnikiem kadry B narodowej. Uczestniczył m.in. w uniwersjadzie w 2007 roku.

  Osiągnięcia[]

  klubowe[]

  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:

  Trefl Gdańsk SA – założony w 2005 roku polski klub siatkarski z Gdańska, w skład którego wchodzi występująca w PlusLidze drużyna LOTOS Trefl Gdańsk oraz grupy młodzieżowe, występujące pod nazwą Trefl Gdańsk.Częstochowa – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba powiatu częstochowskiego. W latach 1975-1999 była stolicą województwa częstochowskiego. Po reformie administracyjnej w 1999 została włączona do województwa śląskiego.
 • Gold medal with cup.svg 2001
 • Mistrzostwo Polski Juniorów:

 • Gold medal with cup.svg 2003, 2004
 • Mistrzostwo Polski:

 • Bronze medal with cup.svg 2005, 2010
 • Mistrzostwo Polski:

 • Gold medal with cup.svg 2009
 • Klubowe Mistrzostwa Świata:

 • Silver medal with cup.svg 2011
 • Puchar Polski:

 • Simple gold cup.svg 2015
 • Mistrzostwo Polski:

 • Silver medal with cup.svg 2015
 • Superpuchar Polski:

 • Simple gold cup.svg 2015
 • reprezentacyjne[]

  Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:

 • Gold medal with cup.svg 2009
 • Mistrzostwa Europy Kadetów:

  Asseco Resovia SA – polski męski klub siatkarski z siedzibą w Rzeszowie. Sześciokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski oraz zdobywca Superpucharu Polski.Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku począwszy od 1995 roku.
 • Silver medal with cup.svg 2003
 • Bibliografia[]

 • Bartosz Gawryszewski na stronach PlusLigii
 • http://www.smsspala.internetdsl.pl/smsspala/absolwenci/gawryszewski.html
 • Sylwetka zawodnika na oficjalnej stronie Asseco Resovii Rzeszów
 • Przypisy

  1. Bartosz Gawryszewski opuszcza Resovię (pol.). reprezentacja.net. [dostęp 2010-07-13].
  Środkowy – pozycja na boisku w siatkówce. Głównym zadaniem środkowego jest blokowanie ataków przeciwnika oraz atak z pierwszego tempa (popularnej krótkiej). Nie gra on w obronie i zmienia go libero. Jest to bardzo specyficzna pozycja, na której w zawodowej siatkówce grają zazwyczaj zawodnicy najwyżsi na boisku. Musi dochodzić do bloku na skrzydłach oraz bardzo szybko iść na krótką.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  KS AZS Częstochowa Sportowa SA − polski męski klub siatkarski (jednosekcyjny) z siedzibą w Częstochowie, założony 8 marca 1945 roku. Sześciokrotny mistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, jednokrotny zdobywca Superpucharu Polski oraz zdobywca CEV Challenge Cup 2011/2012. Klub jest rekordzistą w ilości występów z rzędu przez polskie drużyny w europejskich pucharach.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  PlusLiga, wcześniej Polska Liga Siatkówki, najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Rywalizacja w niej toczy się - co sezon, systemem ligowym wraz z play-offami - o tytuł Mistrza Polski, a za jej prowadzenie odpowiada Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. (PLPS S.A.). Do sezonu 2010/2011 była tzw. ligą otwartą gdyż obowiązywała zasada awansu i spadku. Od sezonu 2011/2012 PlusLiga jest tzw. ligą zamknięta, gdyż nie obowiązuje ona zasada awansu i spadku.
  Mistrzostwa Europy Kadetów w Piłce Siatkowej 2003 - były V. edycją tych mistrzostw, które odbyły się w Zagrzebiu. Mistrzem Europy kadetów została (po raz czwarty) drużyna Rosji. Zawody trwały w dniach 12 - 17 kwietnia 2003 roku. Wśród nagród indywidualnych, znalazł się jeden Polak - Marcel Gromadowski, otrzymał on nagrodę dla najlepszego atakującego tego turnieju.
  Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2011 (oficjalna nazwa 2011 FIVB Men’s Volleyball Club World Championship) - siódmy turniej o tytuł klubowego mistrza świata, który odbyła się w dniach 8-16 października 2011 roku, trzeci raz z rzędu w Katarze w Ad-Dausze.
  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.