• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartek Królik

  Przeczytaj także...
  Łąki Łan – polski zespół, grający według samych muzyków "Łąki Funk", a według recenzentów połączenie muzyki punk oraz funk. Debiutancka płyta Łąki Łan ukazała się we wrześniu 2005 (wyd. Offmusic). Koncerty zespołu określa się jako energetyczne i pełne humoru.Pono, właściwie Rafał Poniedzielski (ur. 16 października 1976 w Warszawie) – polski raper i producent muzyczny, a także działacz społeczny i przedsiębiorca. Rafał Poniedzielski działalność artystyczną rozpoczął w 1996 roku w ramach duetu TPWC. Od 1997 roku współtworzy kolektyw ZIP Skład. Natomiast od 1999 roku z przerwami występuje w zespole Zipera, którego był współzałożycielem. Prowadzi także solową działalność artystyczną.
  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Bartek Królik, właśc. Bartosz Piotr Królik (ur. 19 marca 1979 w Gdańsku) – polski muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista.

  Wychował się w Mrągowie.

  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

  Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk (2004 i 2005) oraz dwukrotny laureat MTV European Music Award (2004 i 2005).

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Poluzjanci (wcześniej Polucjanci lub Polücjanci) – polski zespół poruszający się w różnych nurtach muzycznych, od funky do jazz-rocka.

  Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012.

  Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

  Współpracował z takimi wykonawcami jak: Sistars, Bracia, Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Łąki Łan.

  3h (Trzyha) hajs, hajs, hajs – drugi solowy album rapera Tede. Płyta została wydana w 2003 roku, nakładem wytwórni Wielkie Joł. Muzykę na album stworzyli głównie: Camey, O$ka, O.S.T.R., DJ Mario oraz sam raper, Tede.Electric live at art.bem – zapis koncertu zespołu Pilichowski Band, który odbył się 12 stycznia 2008, wydany przez sieć sklepów muzycznych Riff w postaci DVD oraz CD-Audio. Album jest pierwszym polskim jazz-rockowym DVD.

  Dyskografia[]

   Zobacz więcej w artykule Sistars, w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule Łąki Łan, w sekcji Dyskografia.
 • Wojtek Pilichowski przedstawia – No Bas No Fun (2001)
 • Tede3h hajs, hajs, hajs (2003, współprodukcja utworu "Zeszyt rymów")
 • SistarsSiła sióstr (2003)
 • Sistars – EP (2004)
 • Numer RazMuzyka, bloki, skręty (2004)
 • THE 210 gościnnie Evel i Bartek Królik – Last Summer (2004)
 • SistarsA.E.I.O.U. (2005)
 • Grzech Piotrowski – Sin (2005)
 • Ania SzarmachSharmi (2006)
 • Natalia Kukulska - Sexi Flexi (2007)
 • Sistars – The Best of Sistars (2007)
 • Sokół gościnnie PonoTy przecież wiesz co (2008, gościnnie)
 • Wojtek PilichowskiElectric Live at Art.Bem (2008)
 • Agnieszka ChylińskaModern Rocking (2009)
 • Łąki Łan – ŁąkiŁanda (2009)
 • Łąki Łan – Armanda (2012)
 • Spoken Love - Spoken Love (2015)
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na YouTube
 • Basista – popularnie muzyk, instrumentalista, który gra na instrumencie basowym, takim jak gitara basowa, kontrabas, basetla, rzadziej dętym (np. tuba, suzafon). Czasem terminem tym określa się wokalistę śpiewającego basem, choć w tym przypadku prawidłowym nazewnictwem jest właśnie bas. W znaczeniu popkulturowym basista to najczęściej członek zespołu muzycznego. Wraz z perkusistą i instrumentalistą, który realizuje wypełnienie harmoniczne (np. pianistą lub gitarzystą niebasowym) tworzy sekcję rytmiczną.Bracia – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1997 w Lublinie przez braci Wojciecha Cugowskiego i Piotra Cugowskiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sistars – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock. Powstała w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany Siła sióstr ukazał się w 2003 roku. Wydany nakładem hip-hopowej oficyny - Wielkie Joł, materiał dotarł do 1. miejsca zestawienia OLiS. Ogólnopolską popularność zyskały pochodzące z płyty piosenki "Synu" i "Spadaj". Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach Nowa twarz fonografii i Album roku - hip-hop.
  Agnieszka Barbara Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994-2003 członkini rockowego zespołu O.N.A. Następnie w latach 2003-2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Modern Rocking – solowa płyta Agnieszki Chylińskiej, będąca jej siódmym studyjnym albumem w dotychczasowej karierze muzycznej. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na listę najlepiej sprzedających się polskich płyt OLiS, w tym samym czasie uzyskał status złotej płyty. 18 listopada 2009 r. płyta uzyskała status platynowej płyty. Do końca roku album osiągnął nakład ponad 45 tys. egzemplarzy.
  TPWC (skrót od Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy) – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1996 roku w Warszawie z inicjatywy raperów Pona i Sokoła. Rok później jej członkowie wraz z zespołem Fundacja nr 1 utworzyli kolektyw pod nazwą ZIP Skład. Do 2007 roku działalność TPWC miała charakter niejednostajny i obejmowała jedynie występy gościnne. Debiutancki album formacji, sygnowany jako Sokół feat. Pono pt. Teraz pieniądz w cenie ukazał się tego samego roku. Na wydawnictwie znalazł się m.in. utwór "W aucie", który przysporzył duetowi ogólnopolskiej popularności, wykraczającej poza środowisko fanów muzyki hip-hopowej.
  Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Honorowa obywatelka Ziębic oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole.
  PLAN B – polski duet producencki, w skład którego wchodzą członkowie i współzałożyciele grupy Sistars – Bartek Królik i Marek Piotrowski, powstał w 2007 roku. W latach poprzednich muzycy działali pod nazwą Sisquad.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.