• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bartłomiej Bołądź

  Przeczytaj także...
  ZAKSA SA – polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.Wytze Kooistra (ur. 3 czerwca 1982 w Westerborku) – holenderski siatkarz, grający na pozycji środkowego. Od 2005 reprezentant Holandii.
  Młoda Liga lub Młoda Ekstraklasa – siatkarskie rozgrywki młodzieżowe w Polsce, organizowane od sezonu 2010/2011. Każdy klub PlusLigi ma obowiązek utrzymywania ekipy młodzieżowej. W Młodej Lidze mogą występować zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat. Drużyny rywalizują o mistrzostwo Młodej Ligi w fazie zasadniczej oraz od sezonu 2011/2012 w fazie play-off. Każda z drużyn rozgrywa z każdą dwa mecze - u siebie i na wyjeździe. Za jej prowadzenie odpowiada Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. (PLPS S.A.).

  Bartłomiej Bołądź (ur. 28 września 1994) - polski siatkarz, grający na pozycji atakującego. Reprezentant Polski juniorów.

  Piłkę siatkową zaczął trenować w klubie UKS Krzyż Wielkopolski. Następnie był zawodnikiem Stilonu Gorzów Wielkopolski i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W 2013 po ukończeniu SMS-u w Spale rozpoczął profesjonalną karierę, podpisując 3-letniletni kontrakt z beniaminkiem PlusLigi, Cerradem Czarnymi Radom. W najwyższej klasie ligowej zadebiutował już w 1. kolejce sezonu 2013/14, w wyjściowym składzie, w przegranym spotkaniu z kędzierzyńskim zespołem. W 16. serii spotkań został wybrany MVP meczu, w którym zastąpił w drugim secie Wytze Kooistrę (zwycięstwo 3:1 nad AZS Politechnika Warszawska).

  Spała – wieś letniskowa w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Inowłódz; przez wieś przebiega droga krajowa nr 48 Tomaszów Mazowiecki–Kozienice–Dęblin–Kock.SMS PZPS Spała (pełna nazwa: Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale) – szkoła mistrzostwa sportowego, powołana w 1995 roku w Rzeszowie. Cztery lata po jej założeniu została przeniesiona do Spały.

  Sukcesy klubowe[]

  Mistrzostwo Młodej Ligi:

 • Gold medal with cup.svg 2015
 • Mistrzostwo Młodej Ligi:

 • Silver medal with cup.svg 2016
 • Przypisy

  1. Mecz Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów. Prezentacja naszej drużyny (zdjęcia) (pol.). echodnia.eu. [dostęp 2014-09-25].
  2. Ze Spały do Cerrad Czarnych Radom (pol.). echodnia.eu. [dostęp 2014-01-23].
  3. Bołądź Bartłomiej (pol.). smsspala.net. [dostęp 2014-01-23].
  4. AZS Politechnika Warszawska vs Cerrad Czarni Radom (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2014-01-23].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  AZS Politechniki Warszawskiej SA – polska męska drużyna siatkarska klubu z siedzibą w Warszawie. Sekcja siatkarska została założona w AZS Warszawa w 1924 roku, zaś w KU AZS Politechnika Warszawska w połowie lat 50. XX wieku. W 2005 roku z KU AZS PW wydzielono sekcję siatkówki mężczyzn, który stał się oddzielnym klubem sportowym. Drużyna mecze domowe rozgrywa w warszawskiej Arenie Ursynów.WKS Czarni Radom SA – polski klub siatkarski z siedzibą w Radomiu, założony w 1921. 2 lata po założeniu przekształcił się w Wojskowy Klub Sportowy. Początkowo jego działalność sprowadzała się wyłącznie do piłki nożnej, ale w latach 70. wiodącą sekcją została piłka siatkowa. W 1997 klub przekształcony został w jednosekcyjny.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Atakujący (nazywany też skrzydłowym) – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem atakującego jest kończenie akcji atakiem po wystawieniu piłki przez rozgrywającego. W ustawieniu na boisku gra po przekątnej z rozgrywającym. Atakuje z prawego skrzydła zarówno z pierwszej linii jak i z drugiej (stąd kolejna nazwa – prawoskrzydłowy); występuje tylko jeden wyjątek, kiedy w momencie jego usytuowania na pozycji nr 4 przy zagrywce przeciwnika, atakujący znajduje się na lewym skrzydle. Przy ataku z 2. linii zawodnik zobowiązany jest do obiegnięcia połowy boiska pod siatkę. Polscy atakujący to np.: Jakub Jarosz, Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Dominik Witczak, Marcel Gromadowski, Bartosz Janeczek, Tomasz Józefacki, Dawid Konarski, Zbigniew Bartman, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Izabela Żebrowska.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  PlusLiga, wcześniej Polska Liga Siatkówki, najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Rywalizacja w niej toczy się - co sezon, systemem ligowym wraz z play-offami - o tytuł Mistrza Polski, a za jej prowadzenie odpowiada Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. (PLPS S.A.). Do sezonu 2010/2011 była tzw. ligą otwartą gdyż obowiązywała zasada awansu i spadku. Od sezonu 2011/2012 PlusLiga jest tzw. ligą zamknięta, gdyż nie obowiązuje ona zasada awansu i spadku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.