• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Barnwood

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.
  Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).

  Barnwood – dzielnica w Gloucester, w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Gloucester. Leży 2 km od centrum miasta Gloucester i 152,2 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 10 317 mieszkańców. W 1961 roku civil parish liczyła 2160 mieszkańców. Barnwood jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Berneuude.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Barnwood (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-09-04].
  2. Distance from BARNWOOD [SO850180] (ang.). GENUKI. [dostęp 2016-09-04].
  3. Area: Barnwood (Ward) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-09-04].
  4. liczba ludności (ang.). Vision of Britain. [dostęp 2016-09-04].
  5. Gloucestershire A-F (ang.). The Domesday Book online. [dostęp 2016-09-04].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.712 sek.