• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Barnaby Jack

  Przeczytaj także...
  Programista, zwany też potocznie koderem to osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania. Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania. Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych z nich. Nazwa głównego języka jest często dodawana do nazwy stanowiska, np. programista C++, aby podkreślić specjalizację.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  Haker (ang. hacker) – osoba, która wyszukuje i ewentualnie wykorzystuje dziury bezpieczeństwa w oprogramowaniu komputerowym. Może też dzięki nim uzyskiwać dostęp do zabezpieczonych zasobów. W 2011 roku hakerzy poznali 174 mln rekordów w 855 atakach.

  Barnaby Michael Douglas Jack (ur. 22 listopada 1977, zm. 25 lipca 2013) – nowozelandzki haker, programista i specjalista od bezpieczeństwa komputerów. Był również znany z jego prezentacji na konferencji o bezpieczeństwie komputerów Black Hat Briefings w 2010, podczas której wykorzystał (złamał) dwa bankomaty i pokazał na scenie jak wydają fałszywe pieniądze. Zmarł w swoim mieszkaniu na tydzień przed zapowiadanym wystąpieniem ujawniającym zawodność stymulatorów serca, pomp insuliny i innych urządzeń medycznych. W styczniu 2014 roku ujawniono, że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.

  Przypisy

  1. Barnaby Jack (ang.). Telegraph.co.uk. [dostęp 25 grudnia 2013].
  2. Barnaby Jack hits ATM jackpot at Black Hat (ang.). Computerworld.com. [dostęp 25 grudnia 2013].
  3. Barnaby Jack Could Hack Your Pacemaker and Make Your Heart Explode (ang.). vice.com. [dostęp 25 grudnia 2013].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.