Barcelona Dragons

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mecz Barcelona Dragons na Mini Estadi

Barcelona Dragons – były zespół futbolu amerykańskiego grający w World League of American Football, a potem NFL Europa. Drużyna początkowo grała na Stadionie Olimpijskim Montjuïc, a następnie na Mini Estadi. Zespół Barcelona Dragons czterokrotnie (1991, 1997, 1999 i 2001) dotarł do rozgrywek World Bowl, wygrywając je w 1997 roku. W 2002 roku drużyna została częścią klubu FC Barcelona i występowała jako FC Barcelona Dragons. Z powodów finansowych po sezonie 2003 zespół został rozwiązany, a jego miejsce zajęło Cologne Centurions.

Estadi Olímpic Lluís Companys – stadion lekkoatletyczny i piłkarski w Barcelonie na wzgórzu Montjuïc. Swoje mecze rozgrywał tu zespół Espanyolu Barcelona. Drużyna przeniosła się na nowo wybudowany stadion 2 sierpnia 2009 roku. Stadion był główną areną konkurencji lekkoatletycznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. W 2010 roku gościł uczestników XX mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Jego patronem jest kataloński polityk i bohater narodowy Lluís Companys.NFL Europa - liga futbolu amerykańskiego działająca w Europie w latach 1991-2007. Założona w roku 1991 pod nazwą World League of American Football (WLAF), stanowiła rodzaj ligi wiosennej wspomagającej matczyną NFL, największą zawodową organizację futbolową w Stanach Zjednoczonych. W roku 1997 liga WLAF zmieniła nazwę na NFL European League (częściej określaną NFL Europe). Ostatecznie nazwę ustalono w roku 2006, przemianowując ligę na NFL Europa. Liga zakończyła działalność po sezonie w 2007 roku.

Przez cały okres istnienia klubu, jego trenerem był „Cowboy” (El Caballero) Jack Bicknell.

World League of American Football (skrót: WLAF, Liga Światowa Futbolu Amerykańskiego) – liga futbolu amerykańskiego założona przy wsparciu NFL z myślą o rozgrywaniu półprofesjonalnych meczów w Ameryce Północnej i Europie. W planach było rozszerzenie ligi na państwa Azji.Mini Estadi (kat. Mały Stadion) to stadion piłkarski w Barcelonie. Obiekt o pojemności 15 276 jest drugim stadionem FC Barcelona. Na co dzień na Mini Estadi grają drużyny FC Barcelona B i Juvenil A, a okazjonalnie reprezentacja Andory w piłce nożnej. Na tym obiekcie grali zawodnicy drużyny Futbolu amerykańskiego ligi NFL Europa FC Barcelona Dragons.
Reklama