• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Barbara Palvin

  Przeczytaj także...
  Węgrzy (t. Madziarzy, węg. l.poj. magyar, l.mn. magyarok) – naród europejski z grupy ludów ugrofińskich, zamieszkujący głównie własne państwo narodowe - Węgry w Europie Środkowej, posługujący się językiem węgierskim.Budapeszt (węg. Budapest; przymiotnik: budapeszteński) – stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872-73 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju (geograficznie – Średniogórze Zadunajskie) oraz Pesztu – na lewym (geograficznie – Średniogórze Północnowęgierskie i Wielka Nizina Węgierska).
  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.

  Barbara Palvin (ur. 8 października 1993 w Budapeszcie) – węgierska modelka.

  Życiorys[]

  Palvin została odkryta w Budapeszcie w 2006 roku w wieku 13 lat. W tym samym roku wystąpiła w swojej pierwszej sesji dla magazynu Spur. W kolejnych latach, po wyjeździe do Azji, jej kariera nabrała tempa. Znalazła się na okładce L'Officiel, rosyjskiej edycji Vogue, węgierskiej edycji Glamour i Magazine Jalous, H&M, Victoria's Secret i Pull and Bear. W lutym 2012 roku została ambasadorem i twarzą L'Oréal Paris.

  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².

  W lutym 2010 roku podczas Tygodnia Mody w Mediolanie występowała dla Prady. Jako modelka była zatrudniana przez Louis Vuitton, Miu Miu, Nina Ricci, Emanuel Ungaro, Christopher Kane, Julien MacDonald, Jeremy Scott, Vivienne Westwood, Etro. W 2011 roku otworzyła pokaz Chanel.

  Palvin zajęła 40 miejsce na liście Top 50 Models Women według models.com

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.