• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Barbara Milewicz

  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.
  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

  Barbara Milewicz (alias Basia Milewicz, ur. w 1972 w Gdyni) – polska modelka.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Barbara jest jedną z nielicznych i pierwszych polskich modelek, które w latach 90. przebiły się na rynek międzynarodowy, obok: Ewy Witkowskiej, Magdaleny Wróbel, Agnieszki Maciąg, Agnieszki Martyny i Malwiny Zielińskiej. Barbara Milewicz została odkryta w swoim rodzinnym mieście (Gdynia) w 1989 roku, przez łowcę talentów z agencji Berlin Models. Przez pierwsze dwa lata swojej kariery pojawiała się na wybiegach w Warszawie oraz Berlinie. Przełom nastąpił w 1992 roku kiedy podpisała kontrakt z paryskim oddziałem agencji Ford. Po kilku miesiącach brania udziału w castingach i przygotowywaniu portfolio dostała pierwszą pracę w Miss Vogue. Następnie wzięła udział w kampanie reklamowej firmy L’Oréal. Po tych sukcesach podpisała kontrakt z nowojorskim oddziałem agencji Ford. To pociągnęło za sobą kolejną lawinę sukcesów. Podpisała kontrakty z agencjami w: Los Angeles, Miami, Chicago i Toronto. Zaproszono ją do kampanii reklamowych firm: J. Crew, Liz Claiborne, Spiegel, Tresemmé, Vera Wang oraz Watters & Watters. W Nowym Jorku i Paryżu brała udział w pokazach : Alberta Ferretti, Complice, Sportmax i Dolce & Gabbana. Wielokrotnie pojawiała się na okładkach międzynarodowych wydań magazynów mody: Elle, Vogue, Shape, Marie Claire, Glamour.

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.Agnieszka Maciąg-Wolańska (ur. 9 maja 1969 roku w Białymstoku) – polska modelka, aktorka i dziennikarka Polsat Cafe.

  Wystąpiła w teledysku Condemnation zespołu Depeche Mode.

  Obecnie jest mężatką i przyjęła nazwisko męża Nahoum. Ma córkę Zofię.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Basia Milewicz - Fashion Model Directory
 • Basia Milewicz - Celebrity Gossip
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. [1] FMD
  2. [2] estern models
  Warto wiedzieć że... beta

  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Vera Wang (chiń.: 王薇薇; pinyin: Wáng Wēiwei; ur. 27 czerwca 1949) – projektantka mody pochodząca z Chin, zamieszkała w Nowym Jorku.
  Grupa L’Oréal – światowy koncern kosmetyczny z siedzibą w Clichy we Francji, obecny w ponad 130 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1909 roku przez Eugène Schuellera jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.