• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Banteln

  Przeczytaj także...
  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.Powiat Hildesheim (niem. Landkreis Hildesheim) – powiat w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Siedziba powiatu znajduje się w mieście Hildesheim.
  Kraj związkowy, tzw. land (niem. das Land – „ziemia”, „kraj”, „kraina” lub das Bundesland – „kraj związkowy”) – nazwa części składowej federacji w Niemczech i Austrii.

  Banteln – dzielnica miasta Gronau (Leine) w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim, w gminie zbiorowej Leinebergland. Do 31 października 2016 jako samodzielna gmina wchodziła w skład gminy zbiorowej Gronau (Leine).

  Gmina zbiorowa Leinebergland (niem. Samtgemeinde Leinebergland) – gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim. Siedziba gminy zbiorowej znajduje się w mieście Gronau (Leine). Powstała 1 listopada 2016 z połączenia gminy zbiorowej Duingen z gminą zbiorową Gronau (Leine). Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen, dolnosaks. Neddersassen, saterl. Läichsaksen) – drugi co do wielkości kraj związkowy w Republice Federalnej Niemiec przy granicy z Holandią. Siedziba administracyjna kraju związkowego znajduje się w mieście Hanower.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Landesbetrieb für Statistik und Kommunikationstechnologie Niedersachsen, Hanower, 2009
  Gmina zbiorowa Gronau (Leine) (niem. Samtgemeinde Gronau (Leine)) - gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim. Siedziba gminy zbiorowej znajduje się w miejscowości Gronau (Leine).Gronau (Leine) - miasto w Niemczech położone w kraju związkowym Dolna Saksonia w powiecie Hildesheim nad rzeką Leine, siedziba gminy zbiorowej Gronau (Leine).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.