• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bank Zachodni WBK  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) - instytucja sprawująca nadzór nad działalnością polskich banków od 1 stycznia 1998 r. do 31 grudnia 2007 r. Organem wykonawczym Komisji był Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego działający w strukturze Narodowego Banku Polskiego.Euro, ευρώ, евро (znak: €, kod ISO 4217: EUR) – nazwa przyjęta na posiedzeniu w Madrycie w grudniu 1995 roku – wspólna waluta europejska wprowadzona w miejsce walut krajowych. W formie gotówkowej została wprowadzona w obieg 1 stycznia 2002 r.
  Oddział Banku w Toruniu

  Bank Zachodni WBK (BZ WBK)bank uniwersalny z siedzibą we Wrocławiu (siedziba rejestrowa), Poznaniu i Warszawie. Jest 3. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów oraz 3. pod względem liczby placówek. Powstał w wyniku połączenia w 2001 r. Banku Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu banku od listopada 2015 roku jest Gerry Byrne. Od 2011 roku należy do hiszpańskiej grupy Santander. 4 stycznia 2013 r. Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. Bank Zachodni WBK dysponuje siecią liczącą ok 900 placówek i obsługuje 3,5 mln klientów.

  Bankowość prywatna (ang. Private banking) – to zindywidualizowana i kompleksowa obsługa finansowa, a także pozafinansowa zamożnego klienta przez bank.Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej – wybrana przez odpowiednie gremium Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) osoba odpowiedzialna za selekcję oraz powoływanie zawodników na zgrupowania i mecze reprezentacji oraz przygotowania do nich.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Działalność
 • 2.1 Grupa kapitałowa
 • 2.2 Oddziały i bankomaty
 • 2.3 Fundacja
 • 2.4 Reklama
 • 3 Wyróżnienia
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Antonio Banderas, właściwie José Antonio Domínguez Banderas (ur. 10 sierpnia 1960 w Maladze) – hiszpański aktor, reżyser, producent filmowy, model i piosenkarz.
  Kredyt Bank S.A. – w latach 1990 - 2013 bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. Był 7. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 9. pod względem liczby placówek. 4 stycznia 2013 w wyniku fuzji z Bankiem Zachodnim WBK, Kredyt Bank przestał istnieć jako osobny byt prawny, stając się de facto marką handlową Banku Zachodniego WBK. We wrześniu 2013 marka Kredyt Bank została wycofana z rynku i zastąpiona marką Bank Zachodni WBK.
  Daniel Michael DeVito Jr. (ur. 17 listopada 1944 w Asbury Park w stanie New Jersey) – amerykański aktor, producent i reżyser.
  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – instytucja publiczna mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi (takimi jak akcje, obligacje, prawa poboru itp.) oraz niebędącymi papierami wartościowymi instrumentami finansowymi (takimi jak opcje, kontrakty terminowe) dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Obrót regulowany jest przez regulamin giełdy, szczegółowe zasady obrotu giełdowego, Komisję Nadzoru Finansowego oraz ustawy:
  Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) – rodzaj rejestru publicznego prowadzony przez wybrane sądy rejonowe i Ministerstwo Sprawiedliwości.
  Bancassurance – (bankowość ubezpieczeniowa) to sprzedaż polis ubezpieczeniowych (w formie indywidualnej lub grupowej) klientom banków. W tym celu wykorzystywana jest sieć dystrybucji banku (oddziały, mobilnych sprzedawców - pracowników banku, call center, internet, pośredników finansowych - jeżeli stroną umowy z pośrednikiem jest bank, a nie ubezpieczyciel) jako wynik integracji banków oraz firm ubezpieczeniowych.
  Allied Irish Banks, p.l.c. (AIB) (irl. Bainc-Aontas Éireann) to bank komercyjny z siedzibą w Irlandii. Założony w 1966 roku z fuzji trzech banków: Provincial Bank of Ireland, Royal Bank of Ireland, oraz Munster & Leinster Bank, jego centrala mieści się w Dublinie. AIB należy do "Wielkiej Czwórki" największych banków irlandzkich. Jego główny konkurent to Bank of Ireland.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.