• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Baldur’s Gate II: Tron Bhaala

  Przeczytaj także...
  Punkty doświadczenia (PD lub EXP (XP) od experience) są wyznacznikiem aktywności gracza w danej grze (sesji gry). PD są zwykle przyznawane na końcu sesji, przygody lub kampanii. Najczęściej są przyznawane za pokonanie przeciwnika, lecz mistrz gry może przyznać je graczowi za wyjątkowy pomysł, wczucie się w postać itp., w zależności od systemu.cdp.pl sp. z o.o. (do 21 września 2012 CD Projekt Sp. z o.o.) – polski wydawca i dystrybutor gier komputerowych oraz filmów, należący do spółki CD Projekt S.A. Od 2008 do 2011 roku był częścią holdingu CD Projekt Investment.
  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.

  Baldur's Gate II: Tron Bhaala (ang. Baldur's Gate II: Throne of Bhaal) – dodatek do komputerowej gry fabularnej Baldur's Gate II: Cienie Amn wydanej w 2001 roku, kończący całą sagę.

  Nowości[]

  W stosunku do Baldur's Gate II, Tron Bhaala wprowadza nową klasę, dzikiego maga, nowego NPC, wiele nowych, potężnych przedmiotów i artefaktów, w tym przedmiotów składanych ze znalezionych w grze części. Dodano również unikatowe dla każdej klasy postaci umiejętności oraz dziesiąty krąg zaklęć dla klas czarujących. Limit zdobywanego przez gracza doświadczenia ustawiono na 8 milionów punktów.

  Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.Bohater niezależny (BN; ang. non-player character, non-person character lub non-playable character, skracane do NPC) – w grach fabularnych i niektórych fabularnych grach komputerowych określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Odgrywana jest ona przez Mistrza Gry lub program.

  Opis fabuły[]

  Fabuła Tronu Bhaala rozgrywa się po wydarzeniach z drugiej części Baldur's Gate. Okazuje się, że zmarły bóg mordu i ojciec głównego bohatera, Bhaal, w czasie swojej wędrówki po ziemi spłodził wiele potomstwa, zaś pięcioro najpotężniejszych dzieci Bhaala połączyło swoje siły, by wymordować pozostałe i w ten sposób wypełnić przepowiednię jego powrotu.

  Marek Perepeczko (ur. 3 kwietnia 1942 w Warszawie, zm. 16 listopada 2005 w Częstochowie) – polski aktor teatralny i filmowy.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2001 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Większość gry oparta jest na starciach z armiami rodzeństwa głównego bohatera, jednak osiągnąć cel można często na kilka różnych sposobów. W zależności od wyborów gracza istnieje kilka możliwych zakończeń gry. Również wpływ wywierany na niektórych NPC jest duży i zależy od obranej ścieżki.

  Gabriela Anna Kownacka z domu Kwasz (ur. 25 maja 1952 we Wrocławiu, zm. 30 listopada 2010 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i telewizyjna, w latach 1999–2008 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.Krzysztof Marek Kolberger (ur. 13 sierpnia 1950 w Gdańsku, zm. 7 stycznia 2011 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny.

  Gra została w pełni spolonizowana przez CD Projekt, zaś głos podkładali znani z poprzedniej części aktorzy, m.in:

 • Narrator – Piotr Fronczewski
 • Jon Irenicus – Krzysztof Kolberger
 • Viconia DeVir – Gabriela Kownacka
 • Jan Jansen – Jan Kobuszewski
 • Keldorn Firecam – Marek Perepeczko
 • Sarevok – Wiktor Zborowski
 • Haer'dalis – Andrzej Butruk
 • Korgan Krwawy Topór – Jarosław Boberek • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wiktor Zborowski (ur. 10 stycznia 1951 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy. Absolwent XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (1969), PWST w Warszawie (1973). Siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Mąż Marii Winiarskiej, ma dwie córki: Zofię i Hannę.
  Klasa postaci (komputerowe gry RPG) lub profesja (gry fabularne) – określenie głównego zajęcia (czasem zawodu) postaci gracza. Przykładową profesją będzie w takim przypadku wojownik lub mag w systemach fantasy, jak również haker czy ochroniarz w systemach cyberpunkowych i futurystycznych. Wyznacza ona umiejętności i wiedzę, którą posiada postać gracza w danym systemie. Umożliwia to ustandaryzowanie cech ogólnych dla danej grupy postaci. Często postać z danej profesji w momencie jej tworzenia nie może posiadać umiejętności typowych dla innych profesji (np. wojownik nie będzie potrafił rzucać zaklęć na początku gry, lecz może się tego nauczyć wraz z rozwojem postaci). Profesja może mieć też czasami wpływ na fabułę gry.
  Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – polski aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych PWST w Warszawie. Ojciec Magdaleny Fronczewskiej.
  Jan Kobuszewski (ur. 19 kwietnia 1934 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, także wokalista.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.