Baldomer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Baldomer, Baldomar — imię męskie pochodzenia germańskiego, złożone z elementów bald — "śmiały, odważny" i meri — "sławny". Patronem tego imienia jest św. Baldomer, mnich z Lyonu. Wbrew niektórym źródłom (zwł. francuskim), Baldomer nie jest oboczną formą imienia Waldemar.

Waldemar – imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa oznaczajacego "ten, który jest sławny przez swoje panowanie".Baldomera – imię żeńskie pochodzenia germańskiego, złożone z elementów bald – "śmiała, odważna" i meri – "sławna". Patronem tego imienia jest św. Baldomer z Lyonu.

Baldomer imieniny obchodzi 27 lutego.

Żeński odpowiednik: Baldomera

Zapoznaj się również z:

  • Saint-Galmier
  • Imię (łac. nomen) – osobista nazwa nadawana osobie przez grupę, do której należy. Wraz (z ewentualnym drugim i następnymi imionami oraz) z nazwiskiem, czasem patronimikiem (ros. отчество (trans.) otcziestwo), a rzadziej przydomkiem stanowi u większości ludów podstawowe określenie danej osoby.Saint-Galmier – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Loara. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Baldomera.
    Warto wiedzieć że... beta

    Lyon (rzymskie Lugdunum, arpit. Liyon) – najstarsze miasto we Francji, trzecia co do wielkości aglomeracja (po Paryżu i Marsylii).

    Reklama