Baiersbronn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Baiersbronn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, w powiecie Freudenstadt. Leży w Schwarzwaldzie, nad rzeką Murg, ok. 5 km na północny zachód od Freudenstadt, przy drodze krajowej B462.

Freudenstadt – powiatowe miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, siedziba powiatu Freudenstadt, oraz wspólnoty administracyjnej Freudenstadt. Leży w Schwarzwaldzie, nad Murg i Glatt, ok. 70 km na południowy zachód od Stuttgartu. W mieście krzyżują się drogi krajowe B28, B294 i B462.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W miejscowości znajduje się skocznia narciarska Große Ruhestein o rozmiarze HS 90, gdzie rozgrywane są zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich pań.

Z Baiersbronn pochodzi Svenja Würth, niemiecka skoczkini narciarska, mistrzyni świata.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ruhestein, Baiersbronn (ang.). Skisprungschanzen.com. [dostęp 2013-08-28].
Warto wiedzieć że... beta

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej (zwany też w skrócie PK lub COC – od angielskiego Continental Cup) – cykl zawodów rozgrywanych na całym świecie, będący zapleczem Pucharu Świata.
Gminy w Niemczech (niem. Gemeinde) – stanowią podstawowe jednostki terytorialnego podziału administracyjnego Niemiec (w miastach-krajach są to dzielnice).
Powiat Freudenstadt (niem. Landkreis Freudenstadt) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald. Stolicą powiatu jest miasto Freudenstadt.
Ruhesteinschanzen to kompleks skoczni narciarskich (największa o punkcie konstrukcyjnym K85), znajdujący się w niemieckim Baiersbronn.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Region Nordschwarzwald – region w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe. Siedzibą regionu jest miasto Pforzheim.

Reklama