• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bad Windsheim

  Przeczytaj także...
  Uzdrowisko – miejscowość dysponująca naturalnymi czynnikami leczniczymi, do których zalicza się wody mineralne oraz właściwości klimatyczne. Warunkiem powstania miejscowości uzdrowiskowej jest występowanie walorów przyrodniczych. Wody mineralne służą do kąpieli leczniczych i do kuracji pitnej, a właściwości klimatyczne stosowane są w klimatoterapii.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Erkelenz – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, w powiecie Heinsberg.

  Bad Windsheimmiasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Środkowa Frankonia, w regionie Westmittelfranken, w powiecie Neustadt an der Aisch-Bad Windsheim. Leży ok. 15 km na południowy zachód od Neustadt an der Aisch, nad rzeką Aisch, przy autostradzie A6, drodze B470 i linii kolejowej Würzburg - Neustadt an der Aisch.

  Niemiecka autostrada A6 (niem. Bundesautobahn 6, BAB 6, Autobahn 6) przebiega przez południowe Niemcy na osi wschód-zachód, od Saarbrücken przy granicy z Francją, gdzie łączy się z francuską autostradą A320, do Waidhaus przy granicy z Czechami, gdzie łączy się z czeską autostradą D5.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

  Dzielnice[]

  W skład miasta wchodzą następujące dzielnice:

  Współpraca[]

  Miejscowości partnerskie:

 • Erkelenz, Nadrenia Północna-Westfalia
 • Este, Włochy
 • Saint-Yrieix-la-Perche, Francja
 • Osoby urodzone w Bad Windsheim[]

 • Johann Christoph Döderlein, teolog
 • Nevio Passaro, wokalista, kompozytor
 • Georg Wilhelm Steller, lekarz, odkrywca
 • Veit Winsheim, filolog, medyk • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nadrenia Północna-Westfalia (niem. Nordrhein-Westfalen; dolnoniem. Noordrhien-Westfalen; NW; NRW) – kraj związkowy w zachodniej części Niemiec. Stolicą kraju związkowego jest Düsseldorf.
  Nevio Passaro (ur. 11 maja 1980 w Bad Windsheim) – wokalista, kompozytor i autor tekstów, tłumacz symultaniczny pochodzenia niemiecko-włoskiego (Matka Niemka, ojciec Włoch). Biegle włada językami angielskim, włoskim, niemieckim i francuskim.
  Środkowa Frankonia (niem. Mittelfranken) – kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Środkowej Frankonii jest Ansbach. Inne większe miasta to Norymberga, Erlangen i Fürth. Przez Środkową Frankonię przepływa rzeka Pegnitz. Znajduje się w niej Szwajcaria Frankońska.
  Region Westmittelfranken (niem. Planungsregion Westmittelfranken) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Środkowa Frankonia. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Ansbach.
  Neustadt an der Aisch – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, siedziba powiatu Neustadt an der Aisch-Bad Windsheim, 37 km na północny zachód od Norymbergi i 150 km na południowy wschód od Frankfurtu nad Menem, nad rzeką Aisch, przy drodze B8, B470 i linii kolejowej (Neustadt - Wurzburg i Hannover – Monachium).
  Würzburg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, położone w kraju związkowym Bawaria, siedziba rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, siedziba powiatu Würzburg. Leży nad rzeką Men. Liczy 133 808 mieszkańców (31 grudnia 2011) oraz 87,63 km².
  Georg Wilhelm Steller; właściwie Georg Wilhelm Stöller (ur. 10 marca 1709, zm. 12 listopada 1746 w Tiumeni, Syberia) był niemieckim lekarzem i przyrodnikiem. Brał udział w drugiej wyprawie na Kamczatkę dowodzonej przez Vitusa Beringa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.