• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bad Religion  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Circle Jerks – amerykański zespół punkrockowy utworzony w 1979 roku w Hermosa Beach (Kalifornia) przez byłego wokalistę Black Flag Keitha Morrisa i gitarzystę Grega Hetsona. Skład dopełnili: basista Roger Rogerson i perkusista Lucky Lehrer.

  Bad Religionamerykańska grupa punk rockowa, utworzona w Kalifornii w 1979 r. przez Grega Graffina (wokal), Bretta Gurewitza (gitara) oraz Jaya Bentleya (bas) i Jaya Ziskrouta (perkusja). Od początku Bad Religion krytykuje "amerykański sen", a nazwa zespołu "zła religia" oznacza sprzeciw wobec wszelkiej zorganizowanej religii.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Brian Baker (ur. 25 lutego 1965) – jeden z założycieli Minor Threat oraz Dag Nasty. Od 1994 roku członek Bad Religion.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Skład
 • 2.1 Aktualni członkowie
 • 2.2 Byli członkowie
 • 3 Dyskografia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Suffer – trzecia pełna płyta (piąta w ogóle) punkrockowej grupy Bad Religion. Została ona wydana w roku 1988. To pierwszy album po trzyletniej przerwie, spowodowanej rozpadem zespołu. To także pierwszy studyjny krążek, na której rolę gitarzysty pełni Greg Hetson (pomijając EPkę Back to the Known).
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.
  Bad Religion - pierwsza płyta punkowej grupy Bad Religion. Zawiera jedynie sześć krótkich kompozycji i trwa niecałe dziesięć minut. Początkowo płyta była wydawana na winylach o rozmiarze 7 cali, jednak kolejna reedycja, która ukazała się w roku 1982, została wytłoczona na płycie dwunastocalowej. Wszystkie utwory, które znalazły się na tym albumie, doczekały się reedycji najpierw w roku 1991 na kompilacji 80 – 85 a potem w roku 2004 na zremasterowanej wersji How Could Hell Be Any Worse?.
  Dag Nasty amerykański zespół grający emocore / hardcore punk, założony latem 1985 roku przez byłych członków Minor Threat i Bloody Mannequin Orchestra. Przez 4 lata aktywnego istnienia (1985-1988), zespół miał 2 różnych basistów, 3 wokalistów i 3 perkusistów.
  Aukcja internetowa – rodzaj aukcji przeprowadzanej za pośrednictwem Internetu. Punktem wyjścia jest zwykle cena wywoławcza, od której zaczyna się licytacja, czyli zgłaszanie przez potencjalnych nabywców coraz wyższej ceny za oferowany towar. Zakupu dokonuje podmiot, który w ramach licytacji zaproponuje najwyższą cenę.
  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.