• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bad Boys - film  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.The Notorious B.I.G., właściwie Christopher George Latore Wallace (ur. 21 maja 1972 w Nowym Jorku, zm. 9 marca 1997 w Los Angeles) – amerykański muzyk, raper.

  Bad Boyskomediowy film akcji nakręcony w 1995 roku, wyreżyserowany przez Michaela Baya. Główne role zagrali Martin Lawrence i Will Smith. W 2003 roku został nakręcony sequel o tytule Bad Boys II. Pod koniec 2018 roku pojawiła się informacja o planowanej produkcji kolejnej części filmu pod tytułem Bad Boys III.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Warren G, właściwie Warren Griffin III (ur. 10 listopada 1970 roku na Long Beach, w stanie Kalifornia) – amerykański raper, DJ, producent muzyczny i aktor. Jest przyrodnim bratem Dr. Dre.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Detektyw Marcus Burnett (Martin Lawrence) i detektyw Mike Lowrey (Will Smith) są oficerami w policji w Miami. Lowrey jest bogatym playboyem, i przeciwieństwem Burnetta, męża z trójką dzieci.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Dolar (dollar) to waluta wielu krajów świata. Dzieli się na 100 centów. Nazwa dolara - podobnie jak nazwa waluty Słowenii sprzed 1 stycznia 2007 - tolar, pochodzi od dawnej srebrnej monety – talara. Dolar został oficjalną jednostką monetarną USA w 1785 roku. Jednak zarówno samo słowo angielskie, jak i pieniądze o takiej nazwie istniały już wcześniej.

  Jednej nocy ze skarbca policji zostaje skradziona heroina warta 100 milionów dolarów. Sprawą zajmują się Mike i Marcus, ponieważ to była ich największa zdobycz w całej karierze. Teraz muszą się zmierzyć z ultimatum danym przez Wydział Spraw Wewnętrznych. Jeśli nie zdobędą narkotyków w ciągu 5 dni, wydział narkotykowy w którym pracują zostanie rozwiązany. W ciągu ich śledztwa odkrywają, że jeden z członków gangu, Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb), przywłaszcza sobie część heroiny. Dominguez zostaje zastrzelony przez francuskiego króla narkotyków Foucheta (Tchéky Karyo), który zabija także przyjaciółkę Lowreya, Max (Karen Alexander). Jedynym świadkiem tej zbrodni jest współlokatorka Max, Julie Mott (Téa Leoni).

  KMFDM (oficjalnie skrót od Kein Mehrheit Für Die Mitleid) – niemiecki zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 29 lutego 1984 przez Saschę Konietzko w Paryżu we Francji. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Konietzko jest jedynym stałym członkiem zespołu. KMFDM sprzedało ponad 2 milionów płyt na całym świecie.Ini Kamoze (wym. ˈaɪni kəˈmoʊzi), właśc. Cecil Campbell (ur. 9 października 1957 w Port Mary, Saint Mary) – jamajski piosenkarz reggae.

  Julie nie chce zeznawać bez Lowreya, który jest czasowo nieosiągalny, więc Burnett jest zmuszony do podszycia się pod niego aby zdobyć zeznania świadka. Aby być bardziej wiarygodnym, Burnett zabiera Julie do mieszkania Lowreya, do którego sam musi się wprowadzić. Lowrey w tym czasie przeprowadza się do domu Burnetta. Lowrey w czasie śledztwa grał Burnetta, a Burnett – Lowreya.

  Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.Joseph Carl Pantoliano, (ur. 12 września 1951 r. w Hoboken, New Jersey) amerykański aktor pochodzenia włosko-amerykańskiego. Popularność zdobył głównie rolami negatywnych bohaterów, m.in. w Matriksie czy Rodzinie Soprano. Za tę ostatnią rolę - Ralphiego Cifaretto - Pantoliano zdobył w 2003 r. nagrodę Emmy w kategorii "najlepszy aktor w drugoplanowej roli".

  Podczas gdy nadal starają się złapać Złych chłopców (bad boys). (W filmie śpiewają oni piosenkę o tytule "Bad Boys").

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Film akcji (ang. action movie) − film sensacyjny, którego głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki widzom poprzez pokazywanie pościgów samochodowych, strzelanin, bijatyk i innych scen kaskaderskich o dużym ładunku napięcia i emocji. Najsłynniejszymi producentami filmów akcji są Amerykanie. Film akcji jest często łączony z innymi gatunkami takimi jak: fantastyka naukowa (Terminator), horror (Blade: Wieczny łowca) czy komedia (Zabójcza broń).
  Michael Benjamin Bay (ur. 17 lutego 1965 r. w Los Angeles w Kalifornii, USA) – amerykański reżyser i producent filmowy, znany głównie jako twórca filmów Transformers, Armageddon, Twierdza, Pearl Harbor, Bad Boys i Bad Boys II. Jest właścicielem wytwórni Propaganda Films oraz współzałożycielem spółki produkcyjnej Platinum Dunes. Wszystkie jego filmy przyniosły łącznie ponad 1,9 mld dolarów dochodu. Bay bywa krytykowany za to, że w jego filmach postaciom brakuje rozwoju charakteru, co sprawia, że jego dzieła są jedynie pożywką dla oka.
  Diana King (ur. 8 listopada 1970 w Spanish Town na Jamajce) – jamajska wokalistka, wykonawczyni muzyki rhythm and blues.
  Babyface, właściwie Kenneth Brian Edmonds (ur. 10 kwietnia 1959 roku w Indianapolis, w stanie Indiana), to amerykański piosenkarz R&B, muzyk, autor tekstów, znany producent muzyczny oraz filmowy. Jest współzałożycielem wytwórni muzycznej LaFace Records.
  Martin Lawrence (ur. 16 kwietnia 1965 roku w bazie wojskowej w Niemczech, Frankfurt nad Menem), amerykański aktor, komik, scenarzysta, reżyser i producent filmowy.
  Featuring, w skrócie feat. lub ft. (pol. z udziałem, gościnnie, z gościem) – termin stosowany w przemyśle muzycznym, mający na celu wskazanie osoby nie będącej głównym wykonawcą utworu muzycznego. Termin po raz pierwszy pojawił się około 1954 roku na brytyjskich listach przebojów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.896 sek.