• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bad - album  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Bad – siódmy solowy album Michaela Jacksona, wydany w 1987. Bad osiągnął status ośmiokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych. Został sprzedany na świecie w 45 milionach egzemplarzy.

  Jackson wraz z tym albumem ustanowił kolejne rekordy, stając się pierwszym artystą, który umieścił pięć piosenek z jednego albumu na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard. W czerwcu 2006 Bad stał się dziewiątym najlepiej sprzedającym się albumem w Wielkiej Brytanii. Stał się ostatnim wspólnym dziełem Jacksona i Jonesa. We wrześniu 1987, Jackson wyruszył na swoją pierwszą całkowicie solową trasę, aby wesprzeć sprzedaż albumu Bad World Tour, na której przez następne szesnaście miesięcy, Jackson wykonał 123 koncerty przed oczami 4,4 mln fanów. Trasa zarobiła 125 milionów dolarów.

  Leave Me Alone – ósmy singiel Michaela Jacksona z albumu Bad. Utwór nigdy nie był wykonywany na żywo. Jest on odpowiedzią Jacksona na ataki ze strony prasy.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Jackson chciał pierwotnie, by album składał się z 30 utworów, jednak Quincy Jones zredukował tę liczbę do 10 piosenek. Wydanie CD zawierało bonusową ścieżkę "Leave Me Alone". W 2001 została wydana edycja specjalna, z trzema wcześniej niepublikowanymi utworami.

  W 2003 album został sklasyfikowany na 202. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  Xscape – drugi pośmiertny album Michaela Jacksona. Wydany zostanie 13 maja 2014 roku. Album będzie zawierał dwie płyty: jedną z całkowicie nowymi miksami, natomiast w skład drugiej będą wchodziły oryginalne kompozycje, w takiej formie jakiej zostawił je sam autor.Bad World Tour – trasa koncertowa Michaela Jacksona, która rozpoczęła się 12 września 1987 w Japonii i zakończyła 27 stycznia 1989 w Los Angeles. Bad Tour składała się ze 123 koncertów przed oczami ok. 4,4 miliona fanów, niemal dorównując późniejszej HIStory World Tour. Bad Tour była pierwszą trasą Jacksona jako artysty solowego.

  Spis treści

 • 1 Lista utworów
 • 1.1 Wydanie oryginalne
 • 1.2 Wydanie specjalne (2001)
 • 2 Single
 • 3 Utwory odrzucone
 • 4 Miejsca na listach przebojów
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rubén Blades Bellido de Luna (ur. 16 lipca 1948 w Panamie) – panamski piosenkarz salsy, jazzman, aktor i polityk, z wykształcenia prawnik.
  "Bad" to utwór amerykańskiego piosenkarza Michaela Jacksona z 1987 roku. Utwór stał się jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych utworów. Stał się drugim z pięciu singli z albumu Bad, które dotarły do pierwszego miejsca na Billboard Hot 100 i był jego siódmym singlem numer jeden.
  "Smooth Criminal" to siódmy singel wydany z albumu Michaela Jacksona zatytułowanego Bad (1987). Singel został wydany w listopadzie 1988. Na wersji winylowej albumu jest to utwór ostatni, na wersji CD poprzedza "Leave Me Alone". Dotarł do siódmego miejsca na liście Billboard Hot 100.
  "Another Part of Me" to singel wydany z albumu Michaela Jacksona z 1987 roku, zatytułowanego Bad. Singel został wydany w roku 1988. Utwór po raz pierwszy pojawił się w filmie Kapitan EO (ang.Captain EO) z 1986, w którym artysta zagrał główną rolę. Utwór był wykonywany na żywo podczas drugiego etapu Bad World Tour.
  "Speed Demon" to utwór z albumu Michaela Jacksona zatytułowanego Bad, wydanego w roku 1987. W filmie Moonwalker pojawia się krótka partia z użyciem utworu "Speed Demon", w którym Jackson przebrany jest w kostium królika. Utwór jest solową kompozycją Michaela Jacksona, którego rola jako kompozytora na płycie Bad nabrała dużo większego znaczenia niż w przypadku poprzednich albumów.
  "Liberian Girl" to dziewiąty i zarazem ostatni singel wydany z albumu Michaela Jacksona Bad z 1987 roku. Singel został wydany jedynie w Europie i Australii. Jackson zadedykował utwór swojej najlepszej przyjaciółce Elizabeth Taylor.
  Cheater – promocyjny singiel Michaela Jacksona z box setu The Ultimate Collection. Pierwotnie utwór miał się znaleźć na albumie Bad z 1987 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.