• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • B.o.B  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Nagroda w kategorii Nagranie roku (Record of the Year) jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród Grammy, przyznawanych co roku. Jest przyznawana od 1959. Nagroda była przyznawana:

  B.o.B, właściwie Bobby Ray Simmons, Jr., znany również jako Bobby Ray (ur. 15 listopada 1988 w Atlancie, Georgia) – amerykański raper, piosenkarz, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Obecnie współpracuje z wytwórniami Grand Hustle i Atlantic Records.

  Simmons inspiruje się muzyką lat 80, rapem, techno, rockiem, funkiem, a nawet doo wop.

  Nagroda Grammy w kategorii Best Rap Album rozdawana jest od roku 1996 przez "Recording Academy". Przyznawana jest za rapowe albumy. Jej pierwsza wersja powstała w 1958 jako "Gramophone Awards". W 1995 Akademia ogłosiła zmianę tej kategorii na "Best Rap Album". Pierwsza nagroda została wręczona grupie Naughty By NatureStany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W grudniu 2008 roku pojawił się na okładce magazynu „XXL” obok Ashera Rotha, Charlesa Hamiltona, Kida Cudi'ego i Wale'a jako „Hip-Hop's Class of '09”. W październiku 2008 roku B.o.B pojawił się na okładce magazynu muzycznego „Vibe” obok tych samych młodych muzyków jako „najbardziej obiecujące młode talenty”.

  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.Airplanes – piosenka B.o.B’ego wydana na drugim singlu z jego debiutanckiego albumu B.o.B Presents: The Adventures of Bobby Ray.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy
 • 2.2 Single
 • 3 Nagrody i nominacje
 • 3.1 Nagroda Grammy
 • 3.2 BET Awards
 • 3.3 Suckerfree Summit
 • 3.4 Teen Choice Awards
 • 3.5 MTV Video Music Awards
 • 3.6 MTV Europe Music Awards
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.
  XXL - hip-hopowy magazyn stworzony przez Harris Publications. Redaktorem naczelnym czasopisma jest Elliott Wilson. Od roku 1998 współzawodniczy z The Source oraz Vibe.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  T.I., właśc. Clifford Joseph Harris Jr. (ur. 25 września 1980 w Atlancie) – amerykański raper, aktor, prezenter telewizyjny i biznesmen. Posiada swój własny klub nocny Club Crucial mieszczący się w Atlancie, w stanie Georgia.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.