• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Azzedine Laraki

  Przeczytaj także...
  Organizacja Współpracy Islamskiej – międzynarodowa organizacja polityczno-religijna. Ma stałego przedstawiciela przy ONZ.Rabat (arab. الرباط; [Ar-Ribat]) – stolica Maroka, miasto położone na zachodzie kraju nad Oceanem Atlantyckim przy ujściu rzeki Bu Rakrak.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Azzedine Laraki (ur. 1 maja 1929 w Fezie, zm. 1 lutego 2010 w Rabacie), polityk marokański, premier w latach 1986–1992.

  Fez albo Fes (arab. فاس, fr. Fès) – czwarte pod względem wielkości miasto Maroka, po Casablance, Rabacie i Marrakeszu, liczące blisko 950 tys. mieszkańców, położone w północno-centralnej części kraju. Jest stolicą regionu Fez-Bulman.Maroko, Królestwo Marokańskie (arab. المملكة المغربية Al-Mamlaka al-Maghribijja, berb. ⵜⴰⴳⵍⴷⵉⵜ ⵏ ⵍⵎⵖⵔⵉⴱ Tagldit N Lmaġrib) – państwo położone w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Graniczy z Algierią (na wschodzie), Saharą Zachodnią (na południu) i hiszpańskimi eksklawami w Afryce: Ceutą i Melillą (na północy). Należy do państw Maghrebu.

  Pochodził z ludów chamito-semickich. Studiował prawo na uniwersytecie w Paryżu. Po wieloletniej pracy w administracji państwowej doszedł do stanowiska ministra oświaty (1977), w 1986 został początkowo wicepremierem, a we wrześniu - premierem. Kierował pracami rządu do 1992. W latach 1997–2000 pełnił funkcję sekretarza generalnego Organizacji Konferencji Islamskiej.

  Bibliografia[]

 • Encyklopedia. Świat w przekroju 1988, Wiedza Powszechna, Warszawa 1989 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.