• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aya RL  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Igor Czerniawski (ur. 6 marca 1958) – grający na instrumentach klawiszowych rosyjski muzyk od 1982 roku mieszkający w Polsce. Współzałożyciel grupy Aya RL, kompozytor największego przeboju grupy pt. "Skóra". Grał w zespole Kosmetyki Mrs. Pinki. Współpracował m.in. z grupą One Million Bulgarians. Obecnie pracuje z Ramoną Rey.Robert Milewski vel Robert Millord, vel Robert Lor (ur. 3 listopada 1956) – polski muzyk, współzałożyciel zespołu Mech.

  Aya RL (początkowo – Aya Red Love) – polski zespół muzyczny założony w 1983 roku przez Igora Czerniawskiego, Pawła Kukiza i Jarosława Lacha.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Lata 80. XX wieku
 • 1.2 Lata 90. XX wieku
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Aya RL – debiutancki album polskiego zespołu Aya RL wydany w roku 1985 przez wytwórnię Tonpress. W 1991 album doczekał się reedycji wydanej przez Pomaton.
  Calma – czwarty album grupy Aya RL, wydany w 1996 roku, nakładem wydawnictwa Mercury Polska. Płyta jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego krążka Nomadeus.
  Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.
  Deep Forest – grupa muzyczna założona na początku lat 90. przez dwóch francuskich muzyków, Erica Mouqueta oraz Michela Sancheza. Tworzą oni muzykę elektroniczną, wykorzystując przy tym wątki etniczne z różnych zakątków świata. W roku 1992 wylansowali swój pierwszy przebój zatytułowany: Sweet Lullaby oraz nagrali pierwszą płytę. Współpracowali także z innymi muzykami, m.in. z Mártą Sebestyén oraz Peterem Gabrielem.
  Cisza jest... nic się nie dzieje – album kompilacyjny różnych wykonawców wydany w 1988 roku, wydany przez Tonpress.
  Piersi (Kukiz i Piersi) – polski zespół rockowy powstały w 1984 roku w Jarocinie. Pierwszy skład Piersi to Paweł Kukiz (śpiew), Rafał "Jezioro" Jezierski (gitara), Zbigniew "Dziadek" Moździerski (gitara basowa) oraz Andrzej "Oli" Olszewski (perkusja).
  Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych – powstał w najbardziej popularnej formie w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, chociaż festiwale muzyczne odbywały się tutaj już od 1970 roku. Dość długo był największym festiwalem muzyki młodzieżowej, głównie rockowej w państwach Bloku wschodniego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.