• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Avon - rzeka w Hampshire

  Przeczytaj także...
  Dorset – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad kanałem La Manche.La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.
  Salisbury – miasto w Wielkiej Brytanii, w południowej Anglii, nad rzeką Avon, w hrabstwie ceremonialnym i unitary authority Wiltshire.
  Rzeka Avon w Salisbury

  Avonrzeka w południowej Anglii, przepływająca przez hrabstwa Wiltshire, Hampshire i Dorset. Wypływa na wschód od miasta Devizes (Wiltshire), przepływa m.in. przez Amesbury, Salisbury, Fordingbridge, Ringwood, Christchurch i uchodzi do kanału La Manche. Na części swojego biegu stanowi granicę pomiędzy hrabstwami Hampshire i Dorset.

  Christchurch – miasto w południowej Anglii, położone w hrabstwie Dorset. W 2006 roku liczyło około 45 tysięcy mieszkańców.Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.
  Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².Wiltshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South West England, obejmujące dwie jednolite jednostki administracyjne (ang. unitary authority) – Wiltshire oraz Swindon. Do 2009 roku jako hrabstwo niemetropolitalne składało się z czterech dystryktów. Historyczną stolicą hrabstwa było miasto Wilton. Obecnie (od 1930 roku) ośrodkiem administracyjnym jest Trowbridge.
  Warto wiedzieć że... beta

  Amesbury - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie South West England, w hrabstwie ceremonialnym i unitary authority Wiltshire. W 2001  r. miasto to zamieszkiwało 8 907 osób.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Fordingbridge – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Hampshire. Położone jest nad rzeką Avon, przy drodze A 38 na wschodzie hrabstwa, przy granicy z hrabstwami Dorset i Wiltshire, w pobliżu parku narodowego New Forest. Miasto liczy 6 tys. mieszkańców.
  Ringwood – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie New Forest. Leży 37 km na południowy zachód od miasta Winchester i 137 km na południowy zachód od Londynu. Miasto liczy 12 567 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.