• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Avengers: Czas Ultrona  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Poniżej znajduje się lista seriali na podstawie komiksów Marvela, zawiera ona zarówno seriale aktorskie, jak i animowane.Avengers (Mściciele) – fikcyjna grupa superbohaterów ze świata Marvel Comics. Zostali stworzeni przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego i zadebiutowali w The Avengers #1 we wrześniu 1963 roku, jako odpowiedź na trend drużyn superbohaterów, zapoczątkowany przez Justice League, wydawnictwa DC. 20 października 2010, na podstawie komiksu stworzony został serial Avengers: Potęga i moc.

  Avengers: Czas Ultrona (ang. Avengers: Age of Ultron) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię i ze scenariusz odpowiada Joss Whedon. W głównych rolach występują: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Cobie Smulders, Anthony Mackie, Hayley Atwell, Idris Elba, Stellan Skarsgård, James Spader i Samuel L. Jackson.

  Jacoba Francisca Maria "Cobie" Smulders (ur. 3 kwietnia 1982 w Vancouver) – kanadyjska aktorka i modelka, najbardziej znana z roli Robin Scherbatsky w serialu Jak poznałem waszą matkę.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

  W filmie Tony Stark uruchamia specjalny program „Ultron” w celu osiągnięcia pokoju na świecie, który występuje przeciwko ludzkości. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye walczą przeciwko Ultronowi. Dołączają do nich nowi bohaterowie: bliźniaki Wanda Maximoff / Scarlet Witch i Pietro Maximoff / Quicksilver oraz Vision.

  Letitia Michelle Wright (ur. 31 października 1993 w Georgetown) – angielska aktorka, gujańskiego pochodzenia, która wystąpiła m.in. w filmie Czarna Pantera. The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.

  Jest on kontynuacją filmu Avengers z 2012 roku oraz należy do II Fazy Marvel Cinematic Universe, jest to jedenasty film należący do tej franczyzy. Trzecia część Avengers: Wojna bez granic miała premierę w 2018 roku, a czwarta, Avengers: Koniec gry w 2019 roku.

  Jego światowa premiera odbyła się 13 kwietnia 2015 roku, natomiast polska 7 maja tego samego roku. Film zarobił 1405 milionów dolarów przy budżecie 250 milionów.

  Streszczenie fabuły[ | edytuj kod]

  W Sokovii, kraju wschodnioeuropejskim, Avengers w składzie Tony Stark, Steve Rogers, Thor, Hulk, Natasha Romanoff i Clint Barton atakują bazę Hydry dowodzoną przez Wolfganga von Struckera, który prowadzi eksperymenty na ludziach wykorzystując berło Lokiego. Muszą się zmierzyć z dwójką z nich, bliźniakami Maximoff. Pietro, który posiada nadludzką szybkość i Wandą, która potrafi manipulować umysłem i energią. Avengers pokonują Struckera, który zostaje uwięziony, a Stark zabiera berło.

  Chris Hemsworth (ur. 11 sierpnia 1983) – australijski aktor znany z roli Kim Hyde w australijskiej operze mydlanej Zatoka serc i komiksowego bohatera Marvel, Thora w filmie o tym samym tytule. Hemsworth zagrał Thora ponownie w filmie "The Avengers". „Polityka” – polski liberalno-lewicowy, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. "Polityka" utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników opinii, w tym często na pierwszym miejscu (ogólna sprzedaż na poziomie ok. 130 tys. egzemplarzy – stan na lipiec 2012).

  Stark i Banner odkrywają sztuczną inteligencję w klejnocie znajdującym się w berle i potajemnie używają go do stworzenia programu obrony Ziemi o nazwie „Ultron”. Program ten wierzy, że aby uratować Ziemię, musi zgładzić ludzkość. Eliminuje J.A.R.V.I.S.-a i atakuje Avengers w ich siedzibie. Ultron ucieka z berłem do bazy Hydry w Sokovii, gdzie planuje usprawnić swój prymitywny organizm i zbudować armię robotów - dronów. Po zabiciu Struckera, rekrutuje rodzeństwo Maximoff, które obwinia Starka za śmierć ich rodziców, którzy zginęli z broni wyprodukowanej przez Stark Industries. Ultron z bliźniakami udaje się do Ulyssesa Klaue'a, handlarza bronią, który stacjonuje na statku u wybrzeży Afryki, aby zakupić od niego metal vibranium. Avengers próbują im przeszkodzić, ale Wanda powoduje u nich wizje, czego skutkiem jest wpadnięcie w furię Hulka. Aby go powstrzymać Stark używa specjalnej zbroi.

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.Robert John Elias Downey Jr. (ur. 4 kwietnia 1965 na Manhattanie w Nowym Jorku) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, scenarzysta, autor tekstów piosenek, komik.

  Światowa reakcja na powstałe zniszczenia w wyniku furii Hulka i obawy związane z wizjami spowodowanymi przez Wandę, powodują, że Avengers ukrywają się w domu Bartona. Thor wyrusza, aby skonsultować się z Erikiem Selvigiem. Do domu Bartona przybywa Nick Fury i przekonuje zespół do dalszego działania, aby powstrzymać Ultrona. W Seulu, Ultron zmusza doktor Helen Cho, aby przy użyciu specjalnej technologii, vibranium i klejnotu w berle, stworzyć nowe, doskonałe ciało dla niego. W momencie, kiedy Ultron przesyła siebie do nowego ciała, Wanda jest w stanie czytać w jego myślach i odkrywa jego plan unicestwienia ludzkości. Maximoff odłączają się od Ultrona. Rogers, Romanoff i Barton odnajdują Ultrona i wykradają jego syntetyczne ciało. Romanoff zostaje porwana przez Ultrona.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Avengers kłócą się między sobą, a Stark w tym czasie przesyła J.A.R.V.I.S.-a do syntetycznego ciała. Thor powraca i pomaga uruchomić ciało, wyjaśniając, że klejnot jest jednym z Kamieni Nieskończoności, najpotężniejszych obiektów egzystencji. J.A.R.V.I.S. w syntetycznym ciele przyjmuje imię Vision i razem z bliźniakami Maximoff towarzyszy Avengers w wyprawie do Sokovii, gdzie Ultron zbudował maszynę, która ma na celu podniesienie stolicy tego kraju do góry, a później rozbicie jej. Banner ratuje Romanoff, która budzi w nim Hulka. Avengers walczą z armią dronów. Nick Fury przybywa z helicarrierem im na pomoc, towarzyszą mu Maria Hill, James Rhodes i agenci T.A.R.C.Z.Y., którzy pomagają w ewakuacji cywilów. Pietro umiera, ochraniając Bartona przed ostrzałem Ultrona z myśliwca. Wanda postanawia zniszczyć Ultrona. Miasto spada, ale urządzenie zostaje przeciążone i powoduje jego rozpad. Hulk postanawia uciec Quinjetem, aby nie narażać Romanoff, a Vision konfrontuje się ostatecznie z Ultronem.

  Donald Frank „Don” Cheadle Jr. (ur. 29 listopada 1964 w Kansas City) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Nowa baza Avengers zostaje prowadzona przez Fury’ego, Hill, Cho i Selviga, Thor powraca do Asgardu. Stark i Barton postanawiają odejść, a Rogers i Romanoff przygotowują się do szkolenia nowych Avengers: Rhodesa, Visiona, Sama Wilsona i Wandy.

  W scenie w trakcie napisów, Thanos, niezadowolony z powodu niepowodzeń swoich pionków, zakłada Rękawicę Nieskończoności i przysięga, że musi osobiście zebrać Kamienie Nieskończoności.

  Obsada[ | edytuj kod]

  Robert Downey Jr.
  (Tony Stark / Iron Man)
  Chris Hemsworth
  (Thor)
  Mark Ruffalo
  (Bruce Banner / Hulk)
  Chris Evans
  (Steve Rogers / Kapitan Ameryka)
  Scarlett Johansson
  (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa)
  Jeremy Renner
  (Clint Barton / Hawkeye)
  Don Cheadle
  (James „Rhodey” Rhodes / War Machine)
  Aaron Taylor-Johnson
  (Pietro Maximoff / Quicksilver)
  Elizabeth Olsen
  (Wanda Maximoff / Scarlet Witch)
  Paul Bettany
  (Vision)
  Cobie Smulders
  (Maria Hill)
  Anthony Mackie
  (Sam Wilson / Falcon)
  Hayley Atwell
  (Peggy Carter)
  Idris Elba
  (Heimdall)
  Stellan Skarsgård
  (Erik Selvig)
  James Spader
  (Ultron)

  W filmie występują również: Thomas Kretschmann jako Wolfgang von Strucker, lider Hydry; Henry Goodman jako List, naukowiec Hydry; Claudia Kim jako Helen Cho, światowej sławy genetyk, która współpracuje z Avengers; Linda Cardellini jako Laura Barton, żona Hawkeye’a; Andy Serkis jako Ulysses Klaue, przemytnik i handlarz bronią; Julie Delpy jako madame B, mentorka Romanoff oraz Kerry Condon jako F.R.I.D.A.Y., system, który zastąpił J.A.R.V.I.S.–a. W roli cameo pojawił się twórca komiksów Marvela, Stan Lee jako weteran na przyjęciu Avengers oraz w scenie po napisach Josh Brolin jako Thanos.

  Annie jest nagrodą filmową, przyznawaną projektom animowanym oraz ich twórcom. Poza kategoriami przeznaczonymi dla animowanych filmów fabularnych, nagrody Annie przyznawane są również animacjom telewizyjnym, które obejmują krótko- i długometrażowe filmy dla dzieci, jak również kreskówki przeznaczone dla widzów dorosłych oraz animowane filmy reklamowe.Harry Potter – seria ośmiu brytyjsko-amerykańskich filmów fantasy powstałych na podstawie cyklu powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling również zatytułowanej Harry Potter. Filmy stworzono w wytwórni Warner Bros. i wydano w latach 2001–2011. Wszystkie osiem wyprodukował David Heyman, za to reżyserów było w sumie czterech: Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell i David Yates. W główne role wcieliła się trójka (z początkiem produkcji pierwszego filmu) nastolatków: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Zagrali oni Harry’ego Pottera oraz jego dwóch przyjaciół, Rona Weasleya i Hermionę Granger – uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Wielowątkowa fabuła filmów skupia się przede wszystkim na walce z największym czarnoksiężnikiem na świecie, Lordem Voldemortem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Warto wiedzieć że... beta

  Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.
  People’s Choice Award – nagroda wyróżniająca osobistości i osiągnięcia w kulturze masowej. Wręczana od 1975, bazująca na wynikach badań instytutu badania opinii publicznej Gallup Poll. W 2005 po raz pierwszy możliwe było oddawanie głosu poprzez Internet.
  Joseph Hill "Joss" Whedon (ur. 23 czerwca 1964 w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork, USA) – reżyser, producent wykonawczy, sporadycznie aktor, pisarz oraz twórca i główny scenarzysta seriali telewizyjnych takich jak: Buffy: Postrach wampirów, Anioł ciemności, Firefly i Dollhouse. Napisał również kilka scenariuszy filmowych i serii komiksów.
  Gazeta.pl – jeden z największych polskich portali internetowych, w jego skład wchodzą serwisy tematyczne m.in. Wiadomości, Gospodarka, Edukacja, Gry, Kobieta, eDziecko.pl, a także serwisy lokalne największych polskich miast (np.: Krakow.Gazeta.pl, Warszawa.Gazeta.pl, czy Wroclaw.Gazeta.pl). Serwisy grupy Gazeta.pl odwiedza miesięcznie 11,92 mln użytkowników.
  Box Office Mojo – amerykańska strona internetowa zajmująca się publikacją filmów online oraz serwisem raportowania Box office.
  Filmowe Uniwersum Marvela (ang. Marvel Cinematic Universe, MCU) – franczyza zrzeszająca filmy, seriale i krótkometrażówki „Marvel One-Shots” o superbohaterach produkcji Marvel Studios, które zaś oparte są na komiksach Marvel Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w Filmowym Uniwersum Marvela stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady.
  Film 3D (film trójwymiarowy) – szereg technik, w których dzięki różnorodnej technologii uzyskuje się iluzję głębi ruchomych obrazów. Główną techniką pozwalającą na uzyskanie wrażenia głębi jest przedstawienie obserwatorowi dwóch różnych obrazów prawemu i lewemu oku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.124 sek.