• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Avenged Sevenfold  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Johnny Christ, właściwie Jonathan Lewis Seward (ur. 18 listopada 1984 w Huntington Beach) – trzeci z kolei gitarzysta basowy (po Dameon Ashu i Justinie Meacham) w amerykańskim zespole Avenged Sevenfold, do którego dołączył w 2002 roku. Zadebiutował na płycie Waking the Fallen.W. Axl Rose (ur. 6 lutego 1962 w Lafayette, w stanie Indiana jako William Bruce Bailey) – amerykański wokalista rockowy, autor tekstów, producent, muzyk, multiinstrumentalista, lider Guns N’ Roses.

  Avenged Sevenfold (używany skrót: A7X) – amerykański zespół pochodzący z Huntington Beach w Kalifornii. Powstał w 1999 roku. Dwa pierwsze albumy utrzymane są w stylu metalcore, na kolejnych grupa ewoluowała i całkowicie odmieniła swój styl, który trudno jednoznacznie zakwalifikować.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Zacky Vengeance podczas koncertu na festiwalu Rock im Park w 2014 roku

  Zespół został założony w 1999 roku w Huntington Beach w Kalifornii, w skład którego pierwotnie wchodzili M. Shadows, Zacky Vengeance, The Rev i Matt Wendt. M. Shadows dał pomysł na nazwę zespołu, która miałaby nawiązywać do biblijnej historii o Kainie i Ablu, chociaż jak członkowie sami przyznają, nie są zbyt religijni.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Przed wydaniem pierwszego albumu zespół nagrał dwa dema w 1999 i 2000. Debiutancki krążek Sounding the Seventh Trumpet był nagrany kiedy członkowie mieli po osiemnaście lat i wciąż chodzili do liceum. Oficjalnie płyta ta była wydana przez wytwórnię Good Life Recordings w 2001, lecz po tym jak do zespołu pod koniec 1999 dołączył gitarzysta prowadzący rówieśnik Synyster Gates, pierwszy kawałek z płyty „To End the Rapture” został nagrany ponownie w wersji metalowej. Następnie album został wydany ponownie przez Hopeless Records w 2002 roku.

  Mushroomhead – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1993 roku w Cleveland w stanie Ohio.Sounding the Seventh Trumpet – debiutancki album amerykańskiego zespołu metalowego Avenged Sevenfold, wydany w 2001 roku.

  Avenged Sevenfold zaczął zyskiwać popularność i grał z takimi zespołami jak Mushroomhead czy Shadows Fall, a także wystąpił na Take Action Tour. Dogadując się z czwartym basistą, Johnnym Christem, wydali Waking the Fallen w Hopeless Records w sierpniu 2003. Album był dojrzalszy i lepszy technicznie w porównaniu z pierwszą płytą. Tygodnik Billboard i dziennik The Boston Globe zamieściły obszerne artykuły o zespole, który zagrał na kolejnej edycji Vans Warped Tour. W 2004 Avenged Sevenfold zagrali znów na Vans Warped Tour i nagrali klip do „Unholy Confessions”, który był często emitowany w programie MTV2 Headbangers Ball. Krótko po wydaniu Waking the Fallen, Avenged Sevenfold opuścił Hopeless Records i podpisali umowę z Warner Bros. Records.

  Hopeless Records – niezależna wytwórnia płytowa zlokalizowana w Van Nuys, Los Angeles, w stanie Kalifornia. Wytwórnia ruszyła w 1993 dzięki Louisowi Posenowi, a finansowana jest przez grupę prywatnych inwestorów. Artyści z tej wytwórni grają punk rock, pop punk albo rock alternatywny, ale z elementami różnych gatunków heavy metalu.City of Evil – trzeci studyjny album amerykańskiego zespołu metalowego Avenged Sevenfold. Album został wydany 7 czerwca 2005 nakładem Warner Bros. Records. Na tym albumie bardziej przeważa heavy metal, niż dominujący na poprzednich wydawnictwach grupy, metalcore. Na tym albumie również nie ma krzyczanego wokalu. M. Shadows przed wydaniem albumu pracował z trenerem głosu, Ronem Andersonem, z którym ćwiczyli również Axl Rose i Chris Cornell. W sierpniu 2009 roku album zdobył tytuł platynowej płyty, sprzedając się w 1,000,000 kopii w USA i ponad 1,500,000 na całym świecie. Album zadebiutował na liście Billboard 200 na 30# miejscu, z wynikiem 30,000 sprzedanych kopii.

  City of Evil, trzeci album zespołu został wydany 7 czerwca 2005 roku. Dzięki sukcesowi pierwszego singla „Bat Country” oraz towarzyszącego mu wideoklipu album sprzedał się bardzo dobrze i zapewnił Avenged Sevenfold status złotej płyty. Na City of Evil zespół odszedł od wcześniejszego metalcorowego brzmienia, a wokalista M. Shadows postanowił zrezygnować z krzykliwego wokalu, który pojawił się na dwóch poprzednich albumach. Pomimo potwierdzenia przez Shadowsa informacji na temat tego, że po Waking the Fallen doznał uszkodzenia strun głosowych, a następnie musiał przejść operację, która miała pomóc w rozwiązaniu tego problemu, podkreślał on, że zmiana stylu wokalu nie miała z tym nic wspólnego. Na DVD All Excess, Mudrock, producent drugiego i trzeciego albumu Avenged Sevenfold, powiedział, że jeszcze przed nagraniem Waking the Fallen Shadows oznajmił, że chce nagrać płytę, na której wokal będzie na częściowo krzyczany, a następnie płytę, na której w ogóle nie będzie krzyku, co zostało osiągnięte na City of Evil. Shadows utrzymuje, że dzięki operacji i treningom wokalnym z Ronem Andersonem, który pracował z takimi gwiazdami jak Axl Rose, Kylie Minogue czy Chris Cornell jest w stanie krzyczeć nawet lepiej niż przed operacją.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  27 lipca 2010 roku po trzech latach zespół wrócił z nową płytą Nightmare, która w rankingu Billboard dotarła do pierwszego miejsca najlepiej sprzedających się płyt.

  27 sierpnia 2013 roku zespół wydał album szósty studyjny, zatytułowany Hail to the King, który 15 sierpnia tego samego roku zwiastował singiel, zatytułowany właśnie „Hail to the King”.

  28 października 2016 roku ukazał się album studyjny zespołu numer siedem – The Stage. Jest to album koncepcyjny, jego tematyka opiera się na problemach sztucznej inteligencji, samozagłady ludzkości i potęgi Wszechświata. Został wydany przez Capitol Records.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  The Boston Globe jest największym dziennikiem Bostonu i otaczającego miasto regionu Nowej Anglii, we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest większym z dwóch głównych dzienników Bostonu, z nakładem około 450 tys. egzemplarzy. Drugim dziennikiem jest Boston Herald.
  Hail to the King - szósty album studyjny amerykańskiego zespołu heavymetalowego Avenged Sevenfold. Wydawnictwo ukazało się 26 sierpnia i jest dostępne na iTunes. 15 sierpnia ukazał się singel promujący wydawnictwo, był nim tytułowy utwór albumu - Hail To The King a dzień później ukazał się oficjalny teledysk do tego utworu.
  Album koncepcyjny (ang. concept album) — album muzyczny, na którym zawarte utwory tworzą całość pod względem literackim lub muzycznym i są skupione wokół pozamuzycznego tematu.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Warner Bros. Records – amerykańska wytwórnia płytowa należąca do Warner Music Group. Międzynarodowo znana jako: WEA International Inc. Powstała 19 marca 1958.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  The Stage – siódmy album studyjny amerykańskiego zespołu heavymetalowego Avenged Sevenfold. Wydawnictwo ukazało się 28 października 2016 roku. Jest to pierwszy album, przy którego tworzeniu uczestniczył Brooks Wackerman (zastąpił Arina Ilejaya). W ostatnim utworze albumu, "Exist", swój gościnny udział w nagraniu miał Neil deGrasse Tyson - amerykański astrofizyk. Jego występ w piosence trwa 2 minuty i 42 sekundy i polega na wygłoszeniu monologu z symultaniczną częścią instrumentalną w tle..

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.