• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Autostrada 2 - Izrael  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Udim (hebr.: אודים; pol. Płonąca Głownia) – moszaw położony w samorządzie regionu Hof HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.Zichron Ja’akow (hebr. זכרון יעקב; pol. Pomnik Jakuba) – samorząd lokalny położony w Dystrykcie Hajfy, w Izraelu.

  Autostrada 2 (hebr.: כביש 2) - jest autostradą położoną na przybrzeżnej równinie nad Morzem Śródziemnym, w Izraelu. Łączy Tel Awiw z Hajfą. Jest ona nazywana Autostradą Nadmorską (hebr.: כביש החוף, Kvish HaHof) lub Autostradą Hajfa-Tel Awiw (hebr.: כביש חיפה - תל אביב החדש, Kvish Hefa-Tel Aviv HaHadash).

  Yaqum (hebr.: יקום; pol. On powstanie) - kibuc położony w samorządzie regionu Hof HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.Szefajim (hebr. שפיים; pol. Miejsce Wysokie) – kibuc położony w Samorządzie Regionu Hof HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.

  Jest to najbardziej zatłoczona autostrada Izraela. Bardzo często występują tutaj korki, zwłaszcza w godzinach szczytu na odcinku pomiędzy Tel Awiwem a Natanją. Korki występują również podczas weekendów i wakacji, gdy wielu Izraelczyków wyjeżdża na odpoczynek na północ kraju.

  Arsuf (hebr.: ארסוף) – wieś położona w samorządzie regionu Chof ha-Szaron, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.Bat Hen (hebr.: בית חזון‎‎) - wieś położona w samorządzie regionu Doliny Hefer, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.

  Spis treści

 • 1 Historia budowy
 • 2 Przebieg
 • 3 Plany rozbudowy
 • 4 Przypisy
 • 5 Zobacz też
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tirat Karmel (hebr. טירת כרמל; arab. طيرة الكرمل) – miasto położone w Dystrykcie Hajfy w Izraelu. Jest częścią aglomeracji miejskiej Hajfy.
  Góra Karmel (hebr. הַר הַכַּרְמֶל, Har HaKarmel; arab. جبل الكرمل, Dżabal al-Karmal; pol. Winnica Boga) - nadmorskie pasmo górskie rozciągające się nad Morzem Śródziemnym w północnej części Izraela. Wznosi się na wysokość 546 metrów n.p.m. nad Zatoką Hajfy i rozciąga się na długości 39 km w kierunku południowo wschodnim. UNESCO uznało obszar góry Karmel rezerwatem biosfery. Państwo Izrael ogłosiło ten obszar Parkiem Narodowym Góry Karmel.
  Na mapach: 31°48′38″N 35°02′45″E/31,810556 35,045833 Autostrada 1 (hebr.: כביש 1) – główna autostrada w Izraelu, łącząca Tel Awiw z Jerozolimą. Od Ramat Shlomo jest to droga ekspresowa, która na wysokości Bet HaArava przechodzi w drogę ekspresową 90 biegnącą wzdłuż rzeki Jordan od Jeziora Galilejskiego do Morza Martwego.
  Kfar Vitkin (hebr.: כפר ויתקין; pol. Wioska Vitkina) – moszaw położony w samorządzie regionu Doliny Hefer, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.
  Autostrada — droga o ograniczonej dostępności, zaprojektowana i zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznego, szybkiego, płynnego ruchu pojazdów.
  Michmoret (hebr. מכמורת; pol. Sieć rybacka) – moszaw położony w samorządzie regionu Doliny Hefer, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.
  En Karmel (hebr. עין כרמל; pol. Wiosenny Karmel; oficjalna pisownia w ang. Ein Carmel) - kibuc położony w Samorządzie Regionu Chof ha-Karmel, w Dystrykcie Północnym, w Izraelu. Członek Ruchu Kibuców (Ha-Tenu’a ha-Kibbucit).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.