• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Autostadt  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Restauracja – lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach. Podrzędna restauracja potocznie określana jest jako knajpa. Olafur Eliasson (ur. 1967 w Kopenhadze) - duńsko-islandzki artysta tworzący rzeźby oraz instalacje wykorzystując nietypowe dla rzeźby "materiały" takie jak światło, woda oraz temperatura powietrza. Absolwent Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Eliasson reprezentował Danię na 50. Biennale w Wenecji w 2003 roku, a rok później wystawił projekt "The Weather project" w Hali Turbin w Tate Modern w Londynie. Pracuje i mieszka w Kopenhadze i Berlinie.

  Autostadt – miasteczko samochodowe koncernu Volkswagen, na którego terenie znajduje się muzeum samochodów i centrum obsługi klienta z miejscem odbioru nowych pojazdów. Zlokalizowane obok fabryki Volkswagena w Wolfsburgu, położonym w kraju związkowym Dolna Saksonia w Niemczech. Autostadt położone jest bezpośrednio przy Kanale Śródlądowym (niem. Mittellandkanal), między centrum Wolfsburga a fabryką Volkswagena.

  Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.Mazut, ciężki olej opałowy – oleista ciecz będąca pozostałością po destylacji niskogatunkowej ropy naftowej w warunkach atmosferycznych (ciśnienie normalne), w temperaturze od 250 do 350 °C. Składa się z węglowodorów wysokocząsteczkowych.

  Opis[ | edytuj kod]

  Obejmuje muzeum historii samochodów (niem. Zeithaus), poszczególne pawilony producentów samochodów należących do Grupy Volkswagena, a ponadto 13 różnorodnych restauracji i kino. Kompleks zajmuje teren o powierzchni 28 hektarów, co czyni Autostadt jednym z większych niemieckich parków rozrywki. Na terenie Autostadt znajduje się luksusowy hotel The Ritz-Carlton Wolfsburg. W 2014 roku ten pięciogwiazdkowy hotel o podwyższonym standardzie otrzymał nowy wystrój wnętrza, który zaprojektowała francuska projektantka wnętrz Andrée Putman.

  SEAT, Sociedad Española de Automóviles de Turismo (pl. Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych) – hiszpańskie przedsiębiorstwo produkujące samochody, obecnie należąca do grupy Volkswagena.Andrée Christine Putman (ur. 23 grudnia 1925 w Paryżu, zm. 19 stycznia 2013 tamże) – francuska projektantka i architektka wnętrz.

  Oprócz pawilonów poszczególnych marek samochodów na terenie założenia znajduje się instalacja artystyczna, jest to 15-metrowy tunel zapachowy wykonany przez duńskiego artystę Olafura Eliassona i zawierający 2160 doniczek z kwiatami.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe) - część koncernu Volkswagen AG specjalizująca się w produkcji pojazdów dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku jest w pełni samodzielną marką oraz odrębną branżą biznesową od marki Volkswagen.
  Benz Patent-Motorwagen Nummer 1 - pierwszy automobil skonstruowany przez Karla Benza, trzykołowy pojazd z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem, zaprezentowany po raz pierwszy 3 lipca 1886 roku na ulicy Ringstraße w Mannheim (Niemcy). Pojazd został opatentowany przez Karla Benza pod numerem 37435 29 stycznia 1886 roku. Pojazd osiągał prędkość maksymalną 16 km/h.
  Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).
  Wolfsburg – miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech w kraju związkowym Dolna Saksonia, na wschód od Hanoweru i na północ od Brunszwiku. Leży na trasie szybkiej kolei ICE (Hanower-Berlin), przy autostradzie A39 i nad ważną drogą wodną Mittellandkanal - Kanałem Śródlądowym umożliwiającym bezpośrednie połączenie miasta z systemem wodnym Łaby i Odry. Liczy ok. 120,5 tys. mieszkańców (2008). Ośrodek przemysłu samochodowego - zakłady Volkswagena.
  Motoryzacja – całokształt spraw związanych z zastosowaniem pojazdów drogowych lub szynowych napędzanych silnikami spalinowymi (a także w ostatnich latach pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi i hybrydowymi). Potocznie przez motoryzację rozumie się motoryzację samochodową, związaną z zastosowaniem samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, ciągników, motocykli, motorowerów i skuterów. Eksploatacja tych pojazdów wymaga odpowiedniego rozmieszczenia warsztatów oraz stacji benzynowych.
  BMW Welt (pol. Świat BMW) – wielofunkcyjne centrum wystawowe, które jest połączeniem ekspozycji pojazdów marki BMW, muzeum, miejsca rozrywki i organizowania imprez, a także miejscem odbioru nowych samochodów. Położone w pobliżu parku olimpijskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum BMW i siedziby koncernu BMW w Monachium, w kraju związkowym Bawaria w Niemczech.
  Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.