• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Autoportret - album

  Przeczytaj także...
  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Tyle słońca w całym mieście – debiutancki album Anny Jantar, wydany w 1974. Zawierał jeden z najbardziej pamiętnych hitów na polskim rynku muzycznym – "Tyle słońca w całym mieście". W 1976 doczekał się znaczącego odznaczenia – tytułu "Złotej Płyty". Reedycja z 2001 zawiera dodatkowo 4 utwory pochodzące z EPki "Na skrzydłach dni" wydanej pierwotnie w 1972.
  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.

  Autoportret - szósty album studyjny polskiej piosenkarki Natalii Kukulskiej wydany 1 marca 1999 roku.

  Można na nim znaleźć m.in. połączenie głosu Natalii Kukulskiej i jej mamy, Anny Jantar, w wielkim przeboju lat 70. "Tyle słońca w całym mieście" oraz cover Dionne Warwick "Heartbreaker". Album uzyskał status złotej płyty.

  W ramach promocji wydawnictwa ukazały się single: "Tyle słońca w całym mieście", "Przychodzimy tylko raz", "Zanim wszystko się odwróci" i "Skończyło się". Gościnnie w utworach "Tyle słońca w całym mieście" i "Tajemnice nas chronią" wystąpił raper Funky Filon.

  1 marca jest 60. (w latach przestępnych 61.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 305 dni. W starożytnym Rzymie był to pierwszy dzień w roku.Funky Filon, właściwie Filip Rakowski (ur. 15 września 1976 w Warszawie) - raper, perkusista, klarnecista, DJ, kompozytor, aranżer, autor tekstów, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Lista utworów[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Twórcy[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Przypisy

  1. Przychodzimy tylko raz (pol.). www.nataliakukulska.pl/. [dostęp 2010-05-18].
  2. Tyle słońca w całym mieście (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  3. Skończyło się (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  4. Zanim wszystko się odwróci (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  5. Związek Producentów Audio-Video - złote płyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-05-17].
  6. Autoportret (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Anna Jantar, właściwie Anna Maria Kukulska, z domu Szmeterling (ur. 10 czerwca 1950 w Poznaniu, zm. 14 marca 1980 w Warszawie) – polska piosenkarka, artystka, matka Natalii Kukulskiej, ofiara katastrofy lotniczej na Okęciu w 1980 roku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.