• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Auma-Weidatal

  Przeczytaj także...
  Turyngia, Wolny Kraj Turyngia (niem. Freistaat Thüringen) – kraj związkowy w Niemczech. Stolicą kraju związkowego jest miasto Erfurt.30 listopada jest 334. (w latach przestępnych 335.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 31 dni.
  Wspólnota administracyjna Auma-Weidatal (niem. Verwaltungsgemeinschaft Auma-Weidatal) - była wspólnota administracyjna w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Greiz. Siedziba wspólnoty znajdowała się w mieście Auma.

  Auma-Weidatal – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Greiz.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Miasto powstało 1 grudnia 2011 z połączenia miasta Auma oraz czterech gmin: Braunsdorf, Göhren-Döhlen, Staitz i Wiebelsdorf, które do 30 listopada 2011 należały do wspólnoty administracyjnej Auma-Weidatal.

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Słup dystansowy poczty polsko-saskiej z 1722 roku w dzielnicy Auma

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Auma
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Thüringer Landesamt für Statistik, Erfurt
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.