• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Auhausen

  Przeczytaj także...
  Nördlingen – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, największe miasto powiatu Donau-Ries, w Ries pomiędzy Jurą Frankońską a Jurą Szwabską, około 25 km na północny zachód od Donauwörth, nad rzeką Eger. Miasto powstało na dnie krateru meteorytowego, a zbudowane zostało ze skał powstałych w wyniku impaktu. Dziś Nördlingen to mekka impaktologów; szkolili się tu amerykańscy astronauci uczestniczący w księżycowej misji Apollo, a w miasteczku, przy Shoemaker Platz, znajduje się godne odwiedzenia muzeum krateru Ries.Szwabia (niem. Schwaben lub Schwabenland) – to historyczna i etniczna kraina Niemiec. Elementem wyróżniającym i spajającym Szwabię jest dialekt szwabski, określany też jako odrębny język.
  Wörnitz - rzeka w południowych Niemczech (w Bawarii), lewy dopływ Dunaju. Długość - 132,5 km, średni przepływ koło Harburga (19 km od ujścia) - 11,3 m³/s. Najważniejsze dopływy: Sulzach, Rotach, Eger.

  Auhausen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Donau-Ries, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Oettingen in Bayern. Leży około 33 km na północny zachód od Donauwörth, nad rzeką Wörnitz, przy linii kolejowej Nördlingen - Gunzenhausen.

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Donauwörth – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, siedziba powiatu powiecie Donau-Ries, nad ujściem Wörnitz do Dunaju, przy drodze B16, B2, B25 i liniach kolejowych (Monachium – Norymberga; Ulm - Ingolstadt; Donauwörth - Aalen ze stacją).

  Dzielnice[ | edytuj kod]

  W skład gminy wchodzą następujące dzielnice: Auhausen, Dornstadt, Lochenbach.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Polityka[ | edytuj kod]

  Wójtem gminy jest Wilhelm Dorner, rada gminy składa się z 12 osób.

  Oświata[ | edytuj kod]

  W gminie znajduje się przedszkole (50 miejsc).

  Wspólnota administracyjna Oettingen in Bayern – wspólnota administracyjna (niem. Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Donau-Ries. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Oettingen in Bayern.Region Augsburg (niem. Planungsregion Augsburg) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Augsburg.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Gunzenhausen – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, w powiecie Weißenburg-Gunzenhausen, 20 km na północny zachód od Weißenburg, nad rzeką Altmühl, przy drodze B13, B466 i linii kolejowej (Monachium/Augsburg – Norymberga – Berlin).
  Powiat Donau-Ries (niem. Landkreis Donau-Ries) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.859 sek.