• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Augusto Farfus

  Przeczytaj także...
  Racing Bart Mampaey (dawniej: Juma Racing) – belgijski zespół wyścigowy założony w 1974 roku przez Juliena Mampaeya. Obecnie ekipa reprezentuje BMW w Deutsche Tourenwagen Masters. W przeszłości zespół pojawiał się także w stawce World Touring Car Championship, European Touring Car Championship oraz Spa 24 Hours. Baza zespołu znajduje się w Mechelen.Karting – wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej, w różnych klasach w zależości od wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika. W Polsce, jak i w większości krajów Europy karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ośmiu lat. Należy wówczas zgłosić się do wybranego klubu, gdzie należy uzyskać licencję zawodnika sportu kartingowego, a po dołączeniu badań lekarskich oraz świadectwa kwalifikacji można wystartować w zawodach.
  Alfa Romeo S.p.A. – włoska firma i marka samochodów wyścigowych, sportowych oraz luksusowych osobowych klasy średniej oraz wyższej. Produkowała również pojazdy użytkowe, w tym do lat 80. małe liczby samochodów dostawczych. Od 1986 roku jest własnością koncernu Fiat.

  Augusto Farfus Jr. (ur. 3 września 1983 w Kurytybie) – brazylijski kierowca wyścigowy, startujący obecnie w serii Intercontinental Le Mans Cup, mieszka w Monako.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Pierwszymi wyzwaniami Farfusa były wyścigi minibike, w których wygrał lokalne mistrzostwa w 1991 roku. Jak u większości kierowców, jego kariera wyścigowa zaczęła się od kartingu. W 1992 roku, w wieku 9 lat wygrał mistrzostwa w Paranie, oraz startował w São Paulo w latach 1993-1998. W 2000 roku zaczął startować w Mistrzostwach Włoskiej Formuły Renault oraz w serii Eurocup przez następne dwa lata, wygrywając Eurocup w 2001. W 2002 roku dołączył do zespołu Draco Racing w Euro Formula 3000 wygrywając ją w sezonie 2003.

  Schnitzer Motorsport GmbH – niemiecki zespół wyścigowy założony w 1967 roku przez braci Josefa Schnitzera i Herberta Schnitzera. Obecnie ekipa startuje w Deutsche Tourenwagen Masters, gdzie jest jedną z ekip BMW. W przeszłości zespół pojawiał się także w stawce 24h Nürburgring Nordschleife, 254-godzinnego wyścigu Le Mans, Intercontinental Le Mans Cup, Le Mans Series, World Touring Car Championship (jako BMW Team Germany), European Touring Car Championship, American Le Mans Series, European Le Mans Series, FIA GT Championship oraz Deutsche Rennsport Meisterschaft. Baza zespołu znajduje się w Freilassing, nieopodal toru Monachium.World Touring Car Championship (WTCC) – ogólnoświatowe wyścigowe mistrzostwa samochodów turystycznych organizowane przez FIA w 1987 i corocznie od 2005. Zastąpiły one serię European Touring Car Championship rozgrywaną w latach 1963-1988 i 2000-2004. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie 10-12 rund złożonych z dwóch wyścigów każda na różnych torach wyścigowych. Obecnie seria ta uznawana jest za drugą (po Formule 1) co do ważności światową serię wyścigową organizowaną przez FIA.

  WTCC[ | edytuj kod]

  Od 2004 do 2006 był kierowcą Alfa Romeo (N.Technology) w wyścigach World Touring Car Championship. W sezonie 2006 Farfus wygrał finałowy wyścig odbywający się w Makau, kończąc sezon na trzeciej pozycji.

  Od 2007 do 2009 startował w barwach teamu BMW Team Germany, a w sezonie 2010 w BMW Team RBM.

  Od 2011 jeździ w serii Intercontinental Le Mans Cup, gdzie jego dwóch z pięciu zespołowych partnerów również jest byłymi kierowcami WTCC.

  Makau lub Makao (chin. trad. 澳門, chin. upr. 澳门, kant. jyutping Ou3 mun4 wym. [ʔōu mǔːn], mand. pinyin Àomén wym. [ɑ̂ʊ̯mə̌n]), oficjalnie Specjalny Region Administracyjny Makau (chiń. upr. 澳门特别行政区; chiń. trad. 澳門特別行政區; pinyin: Àomén Tèbié Xíngzhèngqū; jyutping: Ou3 mun4 Dak6 bit6 Hang4 zing3 keoi1; port.: Região Administrativa Especial de Macau) – jeden z dwóch specjalnych regionów administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej (drugim regionem jest Hongkong), znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin. Makau leży po zachodniej stronie estuarium Rzeki Perłowej, graniczy od północy z prowincją Guangdong, natomiast od południa i wschodu otoczone jest wodami Morza Południowochińskiego. Gospodarka opiera się głównie na turystyce i hazardzie, jednak prężnie rozwijają się także niektóre gałęzie przemysłu, m.in. przemysł odzieżowy, elektroniczny, zabawkarski. Makau zalicza się do najbogatszych regionów na świecie. Monako, Księstwo Monako (fr. Monaco, Principauté de Monaco, monegaski (nie jest językiem urzędowym) Mùnegu, Principàtu de Mùnegu) – niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej. Po Watykanie jest to drugie najmniejsze pod względem powierzchni niezależne państwo świata.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Formuła Renault – klasa wyścigów samochodowych, została utworzona w 1971. Składa się z kilku serii krajowych i międzynarodowych.
  Kurytyba (port. Curitiba) – miasto położone na południu Brazylii, na Wyżynie Brazylijskiej. Stolica stanu Paraná. W pobliżu Kurytyby znajdują się źródła rzeki Iguaçu. 2 uniwersytety; ważny węzeł komunikacyjny - w pobliżu port lotniczy, połączenie z portem morskim (awanportem) o nazwie Paranaguá. Działa tam również polski konsulat generalny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.