• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Audible

  Przeczytaj także...
  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.Line of scrimmage, linia wznowienia gry - pojęcie w futbolu amerykańskim a także kanadyjskim oznaczające umowną linię przecinającą boisko prostopadle do linii bocznych, której drużyny nie mogą przekroczyć przed rozpoczęciem próby. Linia wznowienia wyznaczana jest w miejscu zakończenia ostatniej akcji z poprawką wynikającą z jardów karnych.
  Quarterback (QB; rozgrywający) – pozycja zawodnika w futbolu amerykańskim i kanadyjskim. Zawodnik ten należy do formacji ataku, a jego zadaniem jest rozegranie piłki.

  Audible - zmiana zagrywki w futbolu amerykańskim.

  Audible jest ogłaszana przez rozgrywającego lub zawodnika dowodzącego formacją obrony w momencie, gdy zawodnicy są już ustawieni przy line of scrimmage. Zagrywka ta jest inna od tej, która była ustalona w huddle. Audible, czyli zmiana zagrywki, jest stosowana wtedy, gdy rozgrywający uzna, że dana akcja nie ma szans powodzenia przy danym ustawieniu formacji obrony drużyny przeciwnej, bądź gdy kapitan formacji obrony zorientuje się, że aktualne ustawienie nie pomoże w szybkim zatrzymaniu rywali.





  Reklama

  Czas generowania strony: 0.617 sek.