• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Audi Space Frame

  Przeczytaj także...
  Audi A8 – luksusowy samochód osobowy niemieckiej marki Audi produkowany od 1994 roku jako następca Audi V8. Konkuruje w grupie ekskluzywnych samochodów z BMW serii 7, Jaguarem XJ, Lexusem LS, Mercedesem klasy S i Volkswagenem Phaeton. Jako jedna z niewielu limuzyn w większości wersji wyposażona jest w stały napęd na 4 koła quattro, oraz jako jedyne (poza Cadillacami: DeVille i DTS) auto tej klasy w podstawowej wersji wyposażane jest w napęd przedni. Od 2010 roku produkowana jest trzecia generacja modelu.Audi A6 - samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez niemiecką markę Audi od 1994 roku. Od 2011 roku produkowana jest czwarta generacja modelu.
  Nadwozie – część składowa pojazdu, ustawiona na podwoziu lub służąca do montażu jego elementów. Nadwozie składa się ze struktury nośnej i karoserii (poszycia). Pod względem struktury nośnej pojazdy dzielimy na konstrukcje ramowe (nadwozie nieniosące) i samonośne (samoniosące; bezramowe). Istnieją też konstrukcje pośrednie - nadwozie półniosące oraz samonośne z ramami częściowymi.
  Audi Space Frame (Audi A2)

  Audi Space Frame (w skrócie ASF) – rama przestrzenna stosowana w samochodach marki Audi. Jest to aluminiowa konstrukcja szkieletu karoserii, która przy lekkości zapewnia sztywność nadwozia. Stosowana w modelach A2, TT, A6, A7, A8 i R8.

  Karoseria – poszycie, wierzchnia część nadwozia pojazdu, najczęściej samochodu, spełniająca funkcje praktyczne i estetyczne. Do funkcji praktycznych można zaliczyć ochronę pojazdu i pasażerów przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi.Audi A2 – w 1997 roku na wystawie IAA we Frankfurcie pokazany prototyp Audi Al2, który ewoluował w Audi A2 i został oficjalnie zaprezentowany na tej samej wystawie w 1999 roku. Sprzedaż samochodu ruszyła wiosną 2000 roku, zaś cena na polskim rynku wynosiła od 55 do 62 tysięcy złotych, w zależności od wersji. Wysoka cena spowodowana była zastosowaniem kilku nowinek technicznych jak np. aluminiowe nadwozie oparte na ramie przestrzennej, co spowodowało zredukowanie wagi samochodu do zaledwie 850 kg. Paletę silnikową stanowiły jednostki benzynowe o pojemności 1,4 i 1,6 l oraz diesle o pojemności 1,2 i 1,4 l.
  Audi TT - samochód sportowy produkowany przez koncern Volkswagen AG pod marką Audi od 1998 roku. Nazwa Audi TT pochodzi od wyścigu "Tourist Trophy" odbywającego się corocznie na wyspie Man.Rama pojazdu – element konstrukcyjny będący podstawowym elementem nośnym pojazdu o konstrukcji ramowej. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności.
  Warto wiedzieć że... beta

  Audi (łac. audi – "słuchaj") – niemiecka marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen, produkowana przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.
  Aluminium – glin o czystości technicznej, zawierający różne ilości zanieczyszczeń, zależnie od metody otrzymywania. W wyniku rafinacji elektrolitycznej otrzymuje się aluminium zawierające 99,95–99,955% Al. Aluminium hutnicze, otrzymywane przez elektrolizę tlenku glinu w stopionym kriolicie, zawiera 99,0–99,8% Al.
  Audi A7 – pięciodrzwiowy liftback firmy Audi, którego debiut odbył się w Monachium 26 lipca 2010 roku. Na podstawie A7 ma powstać również tańsza wersja produkowana przez Volkswagena.
  Audi R8 – samochód sportowy niemieckiej marki Audi produkowany od 2006 roku przez koncern Volkswagen AG jako 2-drzwiowe coupe oraz 2-drzwiowy roadster z umieszczonym centralnie silnikiem V8 lub V10. Auto powstało na bazie prototypu RSQ zaprezentowanego we Frankfurcie w 2004 roku. Premiera pojazdu odbyła się 30 września 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.597 sek.