• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Atsalama

  Przeczytaj także...
  Rannapungerja (est. Rannapungerja jõgi) - rzeka przepływająca przez gminy Tudulinna i Mäetaguse w prowincji Virumaa Wschodnia w Estonii. Rzeka wypływa z miejscowości Atsalama. Uchodzi do jeziora Pejpus w miejscowości Rannapungerja. Ma długość 52 km i powierzchnię dorzecza 594,6 km². W pobliżu rzeki na północ od miejscowości Rannapungerja znajduje się grupa kilku kurhanów. Głównymi dopływami są Mäetaguse, Tagajõgi.Virumaa Wschodnia (est. Ida-Viru maakond) – jedna z 15 prowincji w Estonii, znajdująca się w północno-wschodniej części kraju. W prowincji 70,8% ludności stanowią Rosjanie, tylko 19,9% to Estończycy, 2,7% Ukraińcy, 2,8% Białorusini, 1,4% Finowie, 2,4% należy do innych grup etnicznych.
  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

  Atsalama – wieś w Estonii, w prowincji Virumaa Wschodnia, w gminie Mäetaguse. Wypływa z niej rzeka Rannapungerja, która wpada do jeziora Pejpus.

  Pejpus, Jezioro Czudzkie (est. Peipsi järv, ros. Чудское озеро) − jezioro na granicy między Estonią i Rosją. Wraz z jeziorami Ciepłym (est. Lämmijärv) oraz Pskowskim (est. Pihkva järv) tworzy jeden zbiornik o łącznej powierzchni 3550 km². Łącznie ze wspomnianymi stanowi piąte pod względem wielkości jezioro Europy.

  Liczba mieszkańców wsi w latach 2002–2014[ | edytuj kod]


  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mäetaguse valla üldplaneeringu (est.). Mäetaguse Vallavalitsus, 2014. s. 43. [dostęp 2020-05-06].
  2. Veekogu andmete kuvamine (est.). Keskkonnainfo. [dostęp 2014-06-9].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.