• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Atomic TV

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
  Sebastian Miłkowski (ur. 15 marca 1976 w Warszawie) – polski prezenter telewizyjny (prowadził programy w TVP2, Atomic TV, TVP1, Polsat2, TMT, Tele 5), gitarzysta basowy (członek zespołu rockowego Róże Europy), kompozytor (autor utworów dla zespołu “Róże Europy”, współpracował również z innymi muzykami m.in. Artur Gadowski), dziennikarz telewizyjny ( “Kontrowersje” TVP1).

  Atomic TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna nadająca głównie teledyski muzyczne, działająca w latach 1997–2000 (w latach 1996–1997 jako blok programowy PTK 2), aż do przekształcenia w MTV Polska. Była to pierwsza polska telewizja muzyczna nadająca przez całą dobę w kilkunastu telewizjach kablowych w całej Polsce oraz później także przez satelitę Astra. Prezentowała różne gatunki muzyczne: pop („Popplaneta”), rock („Atomizer”), metal i inne ekstremalne gatunki („Bunkier”), hip-hop, techno („MC2”). Muzyka polska („FactoryM”) zajmowała w nim ok. 40% czasu antenowego. Atomic TV prezentowała również serwis informacyjny, co godzinę audycję „Co jest” oraz raz w tygodniu 60 minutowe „Co jest extra”. Na antenie stacji widzowie mogli za pomocą przysyłanych pocztówek i listów wpływać na muzykę w programie Dzika Szafa Grająca.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Antyradio – sieć komercyjnych rozgłośni radiowych, należąca do spółki radiowej Eurozet Radio powstało 1 czerwca 2005 roku, w wyniku fuzji Radia 94 nadającego w Warszawie od 2002 roku, z Radiem Flash, najstarszej komercyjnej rozgłośni w Katowicach, powstałej w 1992 roku. Od 6 sierpnia 2007 Antyradio słyszalne jest także w Krakowie, gdzie zastąpiło tamtejsze Radio Planeta (występujące wcześniej pod nazwą Radio Flash Kraków w formacie zbliżonym do obecnego Antyradia). Od 2012 roku stacja radiowa nadaje na MUX 4 w ramach TV Mobilnej.

  Prezenterzy stacji[ | edytuj kod]

 • Magda Raźnikiewicz – VH1 Polska
 • Monika „Miki” Chojnacka – MTV Polska
 • Jarosław „V-Jerry” Giers – obecnie Antyradio
 • Joanna Horodyńska – modelka, obecnie Polsat Cafe
 • Paulina Jaskólska – MTV Polska
 • Jacek „JaceK” KaczyńskiPolsat
 • Bartosz Zwierz – obecnie „Dziennik”
 • Robert Kilen – obecnie Program Pierwszy Polskiego Radia
 • Andrzej „Szaja” Szajewski – obecnie 4fun.tv
 • Filip Niedenthal (prezenter) – obecnie redaktor naczelny „VOGUE Polska”
 • Sebastian „Seba” Miłkowski
 • Jarosław Budnik – obecnie Meloradio
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Strona główna - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - Portal Gov.pl, krrit.gov.pl [dostęp 2021-03-09] (pol.).
  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Warto wiedzieć że... beta

  Techno – gatunek muzyki elektronicznej powstały w Detroit w latach 80. XX wieku. Ze względu na typowo elektroniczny charakter gatunku i dużą popularność na początku lat 90., nazwą techno bywa powszechnie mylnie określana całość elektronicznej muzyki tanecznej.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.618 sek.