• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Atomic Kitten

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Kerry Jayne Elizabeth Katona, po pierwszym mężu Kerry McFadden (ur. 6 września 1980 roku w Warrington w hrabstwie Cheshire) – brytyjska modelka i wokalistka znana z występów w grupie muzycznej Atomic Kitten. Była żona wokalisty irlandzkiej grupy Westlife – Briana McFaddena, z którym ma dwie córki: Molly oraz Lilly. W 2006 roku Kerry poznała swojego obecnego męża – Marka Crofta, za którego wyszła za mąż w marcu 2007 roku podczas skromnej ceremonii, w której wzięło udział zaledwie 6 osób. Z drugiego związku piosenkarka ma córeczkę Heidi Elizabeth, która przyszła na świat jako wcześniak w wyniku cesarskiego cięcia, również w marcu 2007. Kerry, podobnie jak Katie Price, prowadzi rubrykę w angielskim magazynie OK!, w którym komentuje wydarzenia ze świata show-biznesu.
  Precious były brytyjskim girlsbandem powstałym w 1999 roku w skład którego wchodziły Jenny Frost, Sophie McDonnell, Anya Lahiri, Kalli Clark - Sternberg oraz Louise Rose. Zespół został stworzony w celu wzięcia udziału w konkursie Eurowizji w 1999 roku. Grupa zajęła 12 miejsce z piosenką Say It Again. Pod koniec 2000 z powodu klęski 3 ostatnich singli oraz debiutanckiego albumu zespół został rozwiązany. Trzy członkinie grupy zdobyły sławę: Jenny Frost została przyjęta do zespołu Atomic Kitten, Sophie McDonnell została prezenterką BBC, zaś Anya Lahiri rozpoczyna karierę aktorską.

  Atomic Kittenbrytyjska żeńska grupa wokalna powstała w 1999 roku.

  Historia[]

  Grupa powstała w 1999 roku w Liverpoolu z inicjatywy Andy'ego McCluskey w składzie Liz McClarnon, Natasha Hamilton oraz Kerry Katona. Na początku 2001 roku z powodu ciąży grupę opuściła Kerry, a na jej miejsce została przyjęta znana z wcześniejszych występów w grupie wokalnej PreciousJenny Frost. Do największych hitów Atomic Kitten należą Whole Again – singel, który na całym świecie sprzedał się w nakładzie ok. miliona egzemplarzy oraz covery znanych już wcześniej Eternal Flame i The Tide Is High.

  Girlsband - grupa wokalna muzyki pop, składająca się z młodych kobiet. Utwory wykonywane przez girlsbandy są skierowane do nastoletniej młodzieży. Girlsbandy przeważnie tworzone są od podstaw przez producentów wybierających kandydatów pośród setek lub nawet tysięcy młodych ludzi w czasie przesłuchań (casting, auditing). Nazwa grupy jak i prawa autorskie do piosenek zwykle należą do producenta. Na sukces takich grup pracuje cały sztab fachowców: kompozytorów, autorów tekstów, projektantów mody, choreografów, stylistów itp. oraz specjalistów z dziedziny public relations i marketingu. Członkom grup często tworzy się fikcyjne osobowości. Wymaga się też od nich dyscypliny i pełnego podporządkowania producentom. Praca w tego typu grupach jest bardzo intensywna - zwykle jest to napięty program koncertów, oraz wiele innych wydarzeń medialnych, w uczestnictwie których idole mają obowiązek brać udział - wszystko nastawione na osiągnięcie maksymalnej popularności i sprzedaży płyt w celu osiągnięcia jak największych zysków.Jenny Frost (ur. 22 lutego 1978 w Liverpoolu) - brytyjska wokalistka znana z występów w grupie muzycznej Atomic Kitten oraz - we wczesnym etapie kariery - grupie Precious. Aktualnie Frost zajmuje się karierą w telewizji (jako prezenterka) i zrezygnowała z planów robienia solowej kariery muzycznej. Zapowiedziała, że muzycznie zamierza realizować się jedynie jako wokalistka Atomic Kitten, a swoją solową karierę wiąże jedynie z telewizją. Ma syna (Caspar ur. 2007 rok).

  W 2004 roku, po pięciu latach na rynku muzycznym grupa zawiesiła działalność, Hamilton postanowiła poświęcić czas wychowaniu swojego syna (Josh ur. 2002 rok), natomiast McClarnon i Frost zdecydowały się na próbę podjęcia karier solowych.Zaraz po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołu Natasha zaszła w ciążę i urodziła drugiego syna (Harry ur. 2004 rok) oraz również podjęła próbę kariery solowej.Aktualnie Liz nagrywa swój solowy album, Natasha wychowuje dwójkę swoich synów oraz również nagrywa solowy album, natomiast Jenny zrezygnowała z planów robienia muzycznej kariery solowej, zajmuje się pracą w telewizji (jako prezenterka) oraz wychowuje swojego syna (Caspar ur. 2007). Oznajmiła też, że muzycznie zamierza realizować się jedynie jako wokalistka Atomic Kitten.

  Liz McClarnon (ur. 10 kwietnia 1981 w Liverpoolu) – brytyjska wokalistka,znana z występów w grupie muzycznej Atomic Kitten.

  Od czasu ogłoszenia zawieszenia działalności grupy w 2004 roku, wokalistki wciąż występują oraz nagrywają okolicznościowo razem jako Atomic Kitten. Ich działalność artystyczna jako zespołu ma od 2004 roku głównie cel charytatywny.Wokalistki nagrywają jako zespół charytatywne single raz dają koncerty z których dochód przeznaczany jest na cele dobroczynne. Na początku 2008 roku przy okazji promocji kolejnego charytatywnego singla Atomic Kitten ogłosiły, że tak naprawdę nigdy się nie rozpadły ponieważ mimo zawieszenia działalności, pracują razem jako zespół. Zapowiedziały jednak, że nie będą już jako grupa niczego nagrywały oraz nie mają w planach całkowitego wznowienia działalności, a ich dalsza praca zespołowa będzie miała charakter wyłącznie charytatywny.

  Dyskografia[]

  Albumy[]

  Single[]

  Wideografia[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Atomic Kitten – strona oficjalna
 • Liz McClarnon – strona oficjalna
 • Natasha Hamilton – strona oficjalna
 • Jenny Frost – strona oficjalna • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.