• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Atheist  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jupiter - czwarty album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Atheist. Wydawnictwo ukazało się 8 listopada 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Season of Mist. Płytę poprzedził singel do utworu Second to Sun, który ukazał się 11 października tego samego roku.Sadus – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała 1984 roku w Antioch w stanie Kalifornia.

  Atheist – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu z wpływami jazz rocka. Zespół powstał 1984 roku początkowo pod nazwą Oblivion, a następnie R.A.V.A.G.E. (Raging Atheists Vowing A Gory End), nazwę Atheist grupa przyjęła około 1988 roku. W 1992 roku zespół na krótko został rozwiązany. Po nagraniu trzeciego albumu w 1994 roku grupa ponownie zakończyła działalność. W 2006 roku z inicjatywy lidera formacji Kelly'ego Shaefera - Atheist wznowił działalność w odnowionym składzie.

  Piece of Time - pierwszy album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Atheist. Wydawnictwo ukazało się w 1990 roku nakładem wytwórni muzycznej Active Records.Metal Blade Records - niezależna wytwórnia płytowa, powstała 1982 roku z inicjatywy Briana Slagela. Jej biura znajdują się m.in. w USA, Japonii i Niemczech. Dystrybucję wydawnictw w USA prowadzi Sony BMG Music Entertainment/RED Distribution.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Nagrody i wyróżnienia
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Watchtower - amerykańska grupa muzyczna wykonująca techniczny thrash metal. Powstała 1982 roku w Austin w stanie Teksas w USA.
  Season of Mist – francuska wytwórnia płytowa, mająca również filię w Stanach Zjednoczonych. Season of Mist współpracuje z amerykańską filią EMI Music, która zapewnia dystrybucję wydawnictw wytwórni na terenie Stanów Zjednoczonych.
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.
  Kerrang! – brytyjski tygodnik muzyczny (zawiera informacje dotyczące głównie rocka i metalu). Publikowany przez wydawnictwo Bauer Consumer Media. Organizuje coroczne gale rozdania nagród, przyznawanych w kilkunastu kategoriach. Jest to również nazwa kanału tv prezentującego muzykę rockową i gatunki jej pokrewne.
  Obituary – amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała na Florydzie 1984 roku pod nazwą Executioner, następnie zmienili nazwę na Xecutioner, aż w końcu na Obituary. Już jako Obituary skład grupy tworzyli: John Tardy, Allen West, Trevor Peres, David Tucker i Donald Tardy. Do 2009 roku zespół wydał osiem albumów studyjnych pozytywnie oceniane zarówno przez fanów jak i krytyków muzyznych.
  Scott Burns – amerykański producent muzyczny i inżynier dźwięku. Burns był wieloletnim pracownikiem studia nagraniowego Morrisound Recording w Tampie w stanie Floryda. Wyprodukował szereg albumów z gatunków death i thrash metal zaliczanych dziś do kanonu gatunku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.